11 Цікавих фактів про дихання11 Цікавих Фактів про Диханні

Я часто відповідаю на питання про йогу, як правильно виконувати асани, що для цього потрібно, коли краще займатися, і т.д. Однак цікаво те, що люди не так уважні до свого подиху (не всі, звичайно, але часто важливість цього питання кудись вислизає). У йозі дихальні практики (пранаяма) зазвичай йдуть після асан (в класичній системі: яма — ніяма — асана — пранаяма …). Звичайно, ніхто не забороняє займатися пранаямой і перед виконанням поз йоги, проте часто питання більше в іншому — як дихати під час самих асан і взагалі, в буденному житті?

Дихання тісно пов’язано з енергією нашого тіла, а також з обмінними процесами, що відбуваються в організмі. Якщо людина дихає неправильно, він може навіть нашкодити собі. Здавна йоги вважали, що від якості нашого дихання залежить якість і тривалість нашого життя, тому і була розроблена глибока і детальна система пранаями.

Сьогодні ж я хотів розповісти про цікаві факти, пов’язаних з диханням, щоб ви змогли оцінити важливість правильного дихання, і зрозуміти, до чого може призвести неправильне дихання.

Чудеса Дихання Або Відомі Факти

1. Хоча дихання насичує наш організм киснем, справа не тільки в цьому. В повітрі міститься 21% кисню, а тілу потрібно всього 5%! Вся справа ще в тому, що потрібно звільняти організм від вуглекислого газу (СО2).

2. Якщо ви звикли дихати ротом, то з часом, це може привести до скорочення щелепи, що, в свою чергу, обертається кривими зубами (або поверненням кривизни зубів після того, як вам видалять скоби).
3. Дихання ротом — одна з найголовніших причин, чому у дітей розвивається шепелявість при розмові.

4. Цікаво, що бажання сходити в туалет «по маленькому» посеред ночі часто може бути пов’язане з диханням ротом під час сну. Справа в тому, що, коли ми дихаємо ротом, сечовий міхур стискується, викликаючи потребу справити нужду.

5. Чим інтенсивніше ви дихаєте (ефект гіпервентиляції легенів), тим більш голодним ви стаєте, т.к. глибоке і ритмічне дихання стимулює виробництво шлункового соку, а також клітинний обмін речовин.

6. Рекомендується тренуватися до тих пір, поки ви зберігаєте здатність дихати носом. Якщо ви змушені дихати ротом від фізичного навантаження, значить, ви працюєте на знос.

7. Під час сну людина цілком природно може міняти становище з одного боку на інший. Це буває пов’язано з балансом дихання, який створюється, коли повітря проходить через ніздрі. Цікавий момент: в йозі вважається, що, коли ми переважно дихаємо через праву ніздрю, то тіло готове до активної діяльності (для нього настав день), а коли ми дихаємо через ліву ніздрю, значить, тілу необхідний відпочинок (наступила ніч). Причому «ніч» і «день» в даному випадку не обов’язково збігаються з часом доби. Це просто внутрішні, енергетичні потреби організму, до яких варто прислухатися.

8. У нашому носі є система 4-х ступінчастою фільтрації. Якщо ж ви дихаєте носом, то перші три щаблі ви відразу пропускаєте, що природно, може привести до різних проблем, типу хворого горла, тонзиліту і навіть до вушних інфекцій.

9. Астма часто діагностується помилково. Не рідкість, що вона передається у спадок, і якщо ви з нею народилися, то вона залишиться з вами на все життя. Однак, правильно підібране дихання по програмі, а також зміни в зовнішніх чинниках можуть позбавити вас від залежності від інгаляторів і стероїдів на все життя!

10. Якщо часто вдихаєте через ніс, а видихаєте через рот, то може порушитися баланс вуглекислого газу в організмі, що призведе до його втрати. Затримка дихання може збільшити рівень вуглекислоти, що збалансує рівень pH.

11. Якщо легкі розгорнути на плоску поверхню, то вони зможуть покрити тенісний корт!

Ось такі справи.

Важливо зрозуміти і запам’ятати, що частота і глибина дихання надзвичайно важливі, як для підтримки здоров’я, так і для тривалості життя. Причому, цікаво, що людина, практикуючий ефективне дихання, стає не тільки здоровим, але і здатним більш тверезо дивитися на життя завдяки отриманню контролю над власними емоціями. Це пов’язано з тим, що в процесі дихання в організм надходить енергія; також дихальні вправи допомагають цією енергією управляти. А оскільки наш розум і почуття також пов’язані з цією енергією (як є вираз «сила емоцій»), то за допомогою дихання можна заспокоїти розум, знайти контроль над ним, і над почуттями. А це вже пряма дорога до свободи від стресів.

Чи можна схуднути за допомогою дихання?

11 Цікавих Фактів про Диханні

Це питання часто задають жінки, які дізналися про важливість правильного дихання. Відповідь — так! Справа в тому, що завдяки диханню за системою йоги, відбувається гармонізація обмінних процесів в організмі, що, зокрема, призводить до нормалізації ваги (тобто, повні зайву вагу можуть скинути, а худі — поправитися). Звичайно, це не якесь чудо дихання, і не магічна формула; тут можуть впливати й інші фактори. Але, навіть саме по собі правильне дихання (пранаяма) зможе перетворити вас в позитивну сторону за відносно невеликий проміжок часу.