ЦелюлітЦелюліт

Причина появи целюліту

Причина появи целюліту

Споріднені гени можуть стати причиною розвитку передчасного целюліту. Але, якщо з ранніх років вести правильний спосіб життя, то можна буде уникнути порушення обміну речовин і зберегти шкіру пружною на довгий час. Як показує практика, молоді люди про ці проблеми рідко замислюються.

Можна виділити кілька етапів, при яких шкіра може втратити свою еластичність. Перший з них – період статевого дозрівання. Саме в цей час школярі та школярки більшу частину часу проводять сидячи за партами, мало рухаються і погано харчуються.

Повертаючись додому, вони знову влаштовуються перед телевізором, роблять уроки за письмовим столом або грають в комп’ютер. Саме такий сидячий спосіб життя і є причиною порушення обміну речовин, що призводить до утворення целюліту. Слід зазначити, що в такому ранньому віці лише фахівець може виявити це захворювання.
Целюліт може виникати з внутрішньої сторони стегон, в області кісточок і колінних суглобів, тому багато можуть сприймати його як особливості будови свого тіла. Але через кілька років він може збільшитися і стати об’єктом великих хвилювань.

Після шкільного періоду ритм життя у дівчат і хлопців практично не змінюється: багато хто з них все також надзвичайно мало рухаються (особливо, коли продовжують навчання у Вузах) і так само невірно харчуються – „фаст-фуд” і газовані напої тільки лише сприяють виникнення зайвого жиру. Схожий ефект спостерігається і при застосуванні алкоголю, який будучи надзвичайно калорійним продуктом, ще й стимулює апетит. Багато сучасні дівчата курять, а нікотин тільки звужує судини, тим самим тканини отримують недостатню кількість поживних речовин.

Також, що містяться в тютюновому димі токсини сприяють формуванню в шкірі так званих вільних радикалів, які прискорюють процес старіння. Тому і куріння може стати причиною виникнення целюліту.

Причини целюліту

Але в основному, «сильний» целюліт розвивається у жінок, у яких йде велике навантаження на ноги (наприклад, у спортсменок або танцівниць). А від нього дуже важко позбутися.

А ось так званий «м’який» целюліт не настільки сильно локалізована. На відміну від першого від нього можна легко позбутися. Він вражає порівняно невеликі ділянки і не пов’язаний з м’язами, тому просто відвисає зі шкірою.

Часто все це зменшує тонус м’язів. «М’який» целюліт набагато простіше помітити, і як наслідок – вилікувати.

Для визначення типу целюліту, необхідно злегка натягнути шкіру пальцями рук або трохи натиснути на шкірної ділянку тканини двома долонями. Якщо целюліт розвивається, під шкірою ясно проступають горбки і ямки, відомі як „апельсинова кірка”. Читайте про боротьбу з целюлітом