Чай з бергамотом — користь Як приготувати чай з бергамотомчай з бергамотом

Чим корисний і кому шкідливий чай з бергамотом

Цілющі властивості чаю з бергамотом відомі вже з давніх часів. Особливу популярність здобув цей вид чудодійного напою в середовищі американських індіанців. Саме вони і назвали його бджолиним бальзамом.

Готують чай з висушених листочків трави бергамоту, які увінчані чудовими квіточками — рожевими, фіолетовими, білими і яскраво-червоними. Квіти настільки прекрасні, що їх навіть використовують як прикрасу.

Листя бергамота почали застосовувати для заварювання вже понад півтори тисячі років тому. І як і раніше прекрасний смак чаю з бергамотом для багатьох є найкращим і коханим.

Якими перевагами володіє чай з бергамотом
Цей різновид чаю відноситься до трав’яним чаїв. Лікарський ефект бергамота проявляється при проблемах зі здоров’ям, пов’язаних з кашлем і застудою. Відмінно зарекомендував себе він також і відносно таких захворювань, як нудота, головні болі, грип. Чай з бергамота допомагає позбутися ознобу, захищає від проблем з травленням, таких як, метеоризм, розлади шлунка. У сучасному світі знайшов застосування бергамот і в медицині. У цій траві міститься унікальний антисептик тимол, який активно застосовують в стоматології.

Ефективні і інгаляції з бергамотом. Щоб відчути цілющу силу трави достатньо насипати в каструлю з киплячою водою три / чотири столові ложки бергамота, і після цього вдихати цілющі пари при лікуванні застуди або носових пазух.

Як приготувати чай з бергамотом

Чай можна приготувати з сушеної трави або зі свіжої. Дві ложечки сухого чаю насипають в чайник для заварювання чаю і заливають окропом. Через 5 хвилин чай готовий. Якщо готувати чай з бергамотом зі свіжої трави, то слід? склянки трави бергамота залити окропом, а потім дати настоятися хвилин 20. Для посилення аромату в чай ​​з бергамотом додають мед або свіжий сік лимона. Чим довше стоїть заварений чай, тим насиченішим і міцніше він буде.

До речі, листочки бергамота знайшли своє застосування як в чайної церемонії, так і в кулінарії — їх додають в різні страви, особливо в м’ясні напівфабрикати.

Протипоказання чай з бергамотом

Бергамоту, як і будь-якій іншій траві, властиві і побічні ефекти. У великих дозах чай з бергамотом може стимулювати менструацію і навіть викликати скорочення матки. Тому жінкам, які мають проблеми в гінекології, краще утриматися від чашечки чаю зі смаком бергамоту. Не корисний чай з бергамотом також вагітним і годуючим. Навіть абсолютно здоровій жіночому організму часте і регулярне вживання чаю може нашкодити. Тому пити його рекомендується не більше одного тижня, після цього дотримуватися перерва тривалістю не менше 10 днів. Однак при лікуванні застуди, гаймориту чи грипу чай з бергамотом рекомендують тричі на день.

Бергамот є потужним природним засобом, що притаманне будь-яким лікувальним травам, що володіє цілющими для організму властивостями. Однак не варто зловживати благотворним впливом матінки-природи. Адже цілющий ефект будь-яких трав, в тому числі і бергамота, проявляється саме в розумному підході до них.