Чемпіонат з пауерліфтингу 2013Чемпіонат з пауерліфтингу 2013

Особливості виконання вправ при проведенні чемпіонату з пауерліфтингу

При проведенні чемпіонату з пауерліфтингу 2013 в міжнародній федерації WPA спортсменам необхідно дотримуватись певних правил. Причому для кожної дисципліни, будь то присідання, жим або станова тяга, характерні свої особливості виконання. Про те, яких же саме правил необхідно дотримуватися, ви і дізнаєтеся з цієї статті. При присіданні зі штангою ліфтерові необхідно зайняти вертикальне положення, розташувавши гриф на плечах на відстані 2,5 сантиметра нижче передніх дельтоидов, і випрямивши ноги в колінах. Знявши штангу зі стійок, спортсмен відходить назад для заняття вихідного положення.
За сигналом центрального судді ліфтер повинен продемонструвати власну здатність контролювати снаряд, перебуваючи у вихідному положенні. Після отримання сигналу, атлет опускається в присед. Причому одна спроба передбачає лише одне присідання.

З нижньої точки пауерлифтеру необхідно піднятися без пружного подвійного похитування або спадного руху, повністю випрямивши ноги і демонструючи контроль над снарядом. Лише після цього суддя дасть команду: «На стійки!». Далі спортсмен повертає снаряд на стійки, здійснивши крок у напрямку до них. У разі випадкової втрати штанги після спроби встановити її на необхідне місце, спробу зараховують. При проведенні чемпіонату з пауерліфтингу 2013 в дисципліні жиму штанги слід також дотримуватися певних правил.

Лаву розміщують так, щоб вона прямувала передньої своєю частиною до центрального судді. Вихідним положенням спортсмена вважається, коли його плечі, потилицю і сідниці щільно притискаються до лаві, а підошви взуття розташовуються на підлозі. Щоб надати ногам стійкість, можна скористатися підставками або млинцями, які не перевищують вісімнадцяти сантиметрів. Зняття штанги зі стійок виконується витягнутими руками, не на груди.

Між руками слід дотримуватися відстань, рівну 81 сантиметру. Прийнявши штангу, ліфтер опускає снаряд до грудей і чекає команду судді. Команду дають після досягнення штангою нерухомого стану в районі грудей.

Штангу вичавлюють на прямі руки. Таке положення утримується до подачі суддівської команди «На стійки!». При жимі лежачи, сідниці повинні притискатися до лаві, не відриваючись. Не можна виконувати нерівномірне випрямлення рук. Що ж стосується чемпіонату з пауерліфтингу 2013 в виконанні станової тяги, то спочатку штангу розташовують перед ногами ліфтера горизонтально.

Спортсмен повинен обхватить довільним хватом гриф снаряда, після чого підняти штангу одним рухом до повного випрямлення атлета. Не можна робити низхідних рухів. Завершивши рух, спортсмен повинен повністю випрямити ноги в колінах. При цьому плечі не можна висувати вперед. Сигналом для завершення виконання вправи будуть слова «Вниз!».

Починати атлет може довільно за своєю готовності.