Чемпіони з пауерліфтингуЧемпіони з пауерліфтингу

Як відрізнити чемпіона з пауерліфтингу від бодібілдера

Багатьом обивателям, які не мають особливого поняття про силових видах спорту, взагалі невідомо, чим відрізняються між собою бодібілдинг та пауерліфтинг. Найчастіше вони навіть плутають чемпіонів з пауерліфтингу з переможцями змагань в бодібілдингу. Які ж основні відмінності можна назвати для цих двох видів спорту? Якраз про це ви зможете дізнатися з цієї статті.

Якщо ви людина далека від спорту, можете зарахувати пауерліфтинг з бодібілдінгом і іншими силовими видами спорту до одного розряду. Однак таке уявлення про дані дисциплінах є в корені помилковим. В очах не втаємничених у спорт людей чемпіони з пауерліфтингу як і бодібілдери виглядають великими, засмаглими і рельєфними атлетами, здатними піднімати величезні тяжкості в поштовху, ривку, присіданнях, становій тязі або жимі лежачи. Але це абсолютно так. Атлети, що займаються даними видами спорту, досить сильно відрізняються.
Наприклад, пауерлифтера суперважкоатлета легко можна відрізнити від бодібілдера — володаря такого ж титулу. Чемпіони з пауерліфтингу володіють великими обсягами, однак для них властива значно менша рельєфність тіла і сухість м’язів. Готуючись до участі в змагання з бодібілдингу, спортсмени помітно обмежують споживання вуглеводів, що дозволяє їм в короткі терміни зменшити рівень води, що міститься в підшкірному шарі, а, отже, позбутися непотрібного жиру. Шкіра таких спортсменів стає схожою на цигарковий папір, демонструючи всі м’язові волокна.

Пауерліфтери ж при підготовці у змагань не займаються подібними виснажливими для будь-якого організму діями. Як наслідок, організм їх володіє значно більшою водянисті, ніж у бодібілдерів. Більше того чемпіонам з пауерліфтингу немає необхідності домагатися гіпертрофованих обсягів м’язів, передпліч, трицепсів, камбаловидние і литкових м’язів, черевного преса, а також трапецієвидних і дельтоподібних м’язів.

Такі м’язові групи в їх змагальних вправах грають маловажну роль, а через значних обсягів можуть лише доставити певні труднощі в процесі одягання в спеціальну пауерлифтерские екіпіровку — комбінезон для присідання й жимовую майку. Більше того, суттєву різницю можна помітити і у фізіологічному стані організму чемпіонів цих двох різних видів спорту. Внаслідок вуглеводної ями і сильного зневоднення, бодібілдери значно втрачають в силі, а суглоби зі зв’язками стають нееластичними і сухими.

Пауерліфтер ж на змаганнях виступає повний енергії і сил, а зв’язки його підготовлені до підняття рекордних ваг.