Чи ефективна йога для поперекуЧи ефективна Йога для Попереку

Згідно з дослідженням журналу Spine (1 сент., 2009), йога терапія може допомогти зменшити біль і збільшити активність у людей з хронічними болями в попереку. Хронічні болі визначаються як болі, що тривають більше, ніж три місяці, і погано піддаються лікуванню. Не дивно, що багато людей, які страждають від хронічних болів у спині шукають альтернативні способи лікування. В дослідженні журналу Spine тестувалася система йоги Айенгара.

У йозі Айенгара використовуються різні пристосування (т.зв. йога-пропси): блоки, ремені для йоги, подушки, і т.д. При виконанні асан або поз йоги враховуються вік, досвід, тілесна конституція і стан здоров’я.
У вищезгаданому дослідженні брали участь 90 осіб у віці від 23 до 66, у кожного з яких хронічно болів поперек. Повний курс йоги, які проходили ці люди, становив 24 тижні, по 2 заняття на тиждень, 90 хвилин кожне. В ті дні, коли не було офіційних занять, добровольців просили займатися вдома, по півгодини, використовую записи на DVD, йога пропси, а також рекомендації інструкторів.

Був ще друга група, яка перебувала під звичайним медичним наглядом.

Всі учасники регулярно повідомляли про свій стан. Цікаво, що в підсумку, група, що займалася йогою, повідомила про наступні зміни: на 29% покращилася загальна функціональність спини, на 42% знизилася біль, на 46% зменшилися симптоми депресії (у зв’язку з хронічним болем) — все це відбулося після закінчення 24 тижнів, т.к. після 6 місяців. Крім того, в групі йоги використовували менше медикаментів для зняття больових відчуттів в попереку. При цьому ніхто не повідомляв, що у нього / неї болить поперек після йоги або присутні які-небудь інші негативні ефекти. Іншими словами, йога для попереку виявилася ефективна.

Після завершення дослідження, 68% досліджуваних з групи йоги так і продовжили практику — в середньому, по три рази на тиждень, по кр. мере, по 30 хвилин в день.

Звичайно, у цього дослідження були свої обмеження: невелика кількість учасників; суб’єктивні відчуття від користі йоги в учасників; тим не менш, результати були досить вражаючими, навіть враховуючи той факт, що добровольці займалися всього пару раз на тиждень.

Проте, йога проти болів в спині дуже ефективна, і я знаю це по собі. Моя робота пов’язана з сидінням за комп’ютером, і без йоги спина давно б уже «відвалилася». Особливо гарні такі пози, як Бхуджангасана, пасчімоттанасана, тріконасана, халасана, і багато інших. Звичайно, якщо ви тільки починаєте свою практику йоги, не варто поспішати, щоб уникнути травм. Потрібно займатися регулярно, поступово ускладнюючи свою практику.