ЦинкЦинк

Cвойства цинку

Цинк — анаболік серед мінералів

Ще зовсім недавно мінеральним речовинам в організмі, в порівнянні з вітамінами, приділялася зовсім мало уваги. Але з розвитком та популяризацією бодібілдингу важливість необхідної кількості мінералів в організмі стала очевидною. Ті ж вітаміни без мінералів виявляються нездатними виконувати свою функцію. Всі мінерали поділяються на дві великі групи: макро- і мікроелементи. До макроелементів відносяться кальцій, фосфор та інші елементи, присутні в організмі у великих кількостях.

Кількість мікроелементів в організмі значно менше, але роль їх теж дуже важлива. В області спортивного харчування особливою увагою користується цинк. Серед усіх мінералів його можна назвати анаболиком, оскільки головні АС без нього просто не можуть існувати й виконувати свою роботу.
Цинк і його властивостіЦинк в організмі виконує наступні важливі завдання: — підвищує імунітет організму, його опірність будь-яких захворювань; — Бере участь у захисній системі клітини як антиоксидант; — Є необхідним елементом у синтезі тестостерону, бере участь у виробництві сперми. У простаті цинку знаходиться більше, ніж в інших органах; — Цинк сприяє правильному вивільненню і збереженню в підшлунковій залозі інсуліну. Метаболізм протеїнів при недостатній кількості цинку затрудняется; — Цинк бере участь у діленні клітин і розшифровці ДНК.

Цинк активує ферменти, які необхідні людям, які отримують фізичні навантаження, зокрема, при заняттях спортом.

При зниженні рівня цинку відразу ж знижується і опірність організму захворюванням. Вилочкова залоза, яка виробляє імунні клітини, знижує продуктивність. Без достатньої кількості цинку в крові, в ній збільшується присутність кортизолу, що і є головною причиною зниження імунітету.

Кортизол виробляється залозами, він робить на м’язові волокна руйнівну дію і пригнічує імунну систему.

В організмі цинку знаходиться всього близько 2 г, головним чином цей елемент міститься в кістковій та м’язовій тканинах. Основним джерелом мікроелемента для організму є червоне м’ясо (близько половини добової потреби в цинку), 20% поставляють молочні продукти, решта — бобові та крупи. З цього випливає, що вегетаріанцям необхідно ретельно стежити за рівнем цинку в організмі.

При цьому також слід враховувати, що в вегетаріанських дієтах міститься велика кількість клітковини і фитатов, які мають властивість блокувати цинк, внаслідок чого вегетаріанець засвоює цинк гірше, ніж невегетаріанец.