Епікондиліт ліктя або лікоть тенісиста симптоми і лікуванняЕпікондиліт ліктя або «лікоть тенісиста»

Що таке епіконділіт ліктя? Причини виникнення, симптоми, лікування

Не приймайте в розрахунок виразну назву цього захворювання — їм страждають не тільки тенісисти, і не тільки спортсмени.

Найчастіше дістається і жінкам, і тим, хто далекий не те що від великого спорту, але і від звичайної зарядки або фізкультури. До розвитку епіконділіта, який в народі охрестили «лікоть тенісиста», наводить будь одноманітна робота, коли рука багаторазово і протягом тривалого часу виконує один і той же згинальних-разгибательное рух в ліктьовому суглобі і передпліччя. В результаті такої діяльності виникають мікротравми сухожилля, швидко приймають хронічну форму.

Заробити епіконділіт можуть: музиканти, касири-оператори, масажисти, фанатичні прихильники комп’ютерних ігор і всі ті, хто робочий і вільний час проводить за комп’ютером, напружуючи по багато годин поспіль руку, керуючу комп’ютерною мишкою. У групу ризику потрапляють і домогосподарки — миття вікон і кахлю, панелей, сантехніки, плити, ручне прання — все це може спровокувати розвиток епіконділіта.
Епікондиліт ліктя — симптоми і ознаки захворювання

Розвивається захворювання по-різному. Біль в лікті може наростати поступово, турбуючи день від дня все сильніше або ж сильний біль може з’явитися раптово, різко і відразу докучати дуже сильно. Як правило, поки рука в спокійному стані і на неї немає навантаження, біль не турбує, але при найменшому русі знову з’являється. Недуга може пройти і сам по собі, але ненадовго, найчастіше біль через кілька місяців з’являється знову і вже сильніша.

Локалізація болю теж різна. Це може бути одна, найбільш болюча точка, або оперізуючий біль в ліктьовому суглобі, а може проявлятися як неприємні відчуття в середньому пальці руки (оніміння, поколювання, тягне біль).

Поставити правильний діагноз може тільки лікар. Симптоми епіконділіта в чомусь схожі з проявами остеоартрозу, остеохондрозу та інших захворювань, тому для уточнення діагнозу проводять тест. Пацієнту пропонують підняти стілець або повну до краю чашку, а потім призначають УЗД.

Епікондиліт ліктя — з лікуванням потрібно поквапитися!

Не чекайте поки «саме пройде». Чим раніше буде поставлений правильний діагноз і ліквідовано больовий синдром, тим швидше відновиться функція руки. Дуже важливо зняти біль в перші два — три дні — це майже 100% гарантія повного одужання. Як правило, призначаються знеболюючі ін’єкції, ультразвук, різні фізіопроцедури. Зазвичай впоратися з хворобою можна за два тижні, але в особливо запущених випадках потрібне хірургічне втручання.

Після того, як біль повністю знята, рекомендується пройти курс лікувальної фізкультури для повного відновлення роботи всіх м’язів і сухожиль руки.

Не займайтеся самолікуванням! Часто симптоми епіконділіта помилково приймають за розтягнення зв’язок і прикладають до хворого ліктя лід. Цього робити ні в якому разі не можна! Спазм судин може зберігатися довго і перешкоджати одужанню і зняттю болю. Крім того, «лікоть тенісиста» може бути спровокований захворюваннями, що впливають на стан зв’язок — гайморитом, бронхітом, тонзилітом, карієсом. Тому не варто тягнути з обстеженням і лікуванням застарілих інфекцій.