Еспресо — кава еспресо — як приготувати, різновиди, рецепти, фото.Кава еспресо

Кава еспресо: історія створення вишуканого напою, його різновиди та тонкощі приготування

Еспресо — це найпоширеніший кавовий напій в світі (в перекладі з італійської: 1. «швидкий»; 2. «зварений під тиском», «спресований»). Вперше він був приготований в Італії на початку 20 століття, за допомогою кавомашини, сконструйованої інженером Луїджі Беццера. У Росії про каву еспресо дізналися тільки на початку 90-х років, але встигли його полюбити, і сьогодні складно відшукати кав’ярню, де не готують цей напій.

«Еспрессо» — це насичений, міцний чорний кави, приготований в спеціальній ріжкової кавоварці (або еспрессо-кавоварці): мелена кава заварюється гарячою водою, що проходить через нього під тиском.

На основі еспрессо створюються багато інших кавові напої. З моменту своєї появи він вважається еталоном якості в усьому світі. Мало того, на батьківщині еспресо створена спеціальна організація, що контролює якість продукції вітчизняних виробників і визначає стандарти справжнього еспрессо — Національний Інститут Італійського Еспрессо. В Італії еспресо називають по-різному: un caffe, solo, espresso solo, в Америці — God Shot (божественно короткий), а англійці часто говорять single (одинарний).

Мистецтво приготування кави еспресо

Кава еспресо

Приготування знаменитого напою — це ціла наука, що вимагає справжньої майстерності. Істинний еспресо має щільну консистенцію, густу пінку, яскраво виражений аромат з різними відтінками, що залежать від сорту кави, відрізняється високою міцністю і володіє багатим смаком з приємним балансом гіркуватості і кислинки.

Головна перевага цього способу приготування кави в тому, що більша частина кофеїну і шкідливих смол залишається в кавовій гущі. Щоб вивільнилася і потрапила в чашку краща частина речовин, що містяться в кавових зернах, вкрай важливе дотримання правильного часу екстракції кави — від 25 до 30 секунд, інакше напій вийде незбалансованим, в ньому буде відчуватися присутність неприємних, їдких компонентів.

Але є й інші умови, без дотримання яких неможливо приготувати відмінний еспрессо.

1. Підготовка кавомашини

Кава еспресо

Щоб отримати каву з насиченим ароматом, перед його приготуванням потрібно добре прогріти кавоварку, слив пару чашок води через носик без заварювання кави. Вкрай важливо дотримання правильного тиску — 9 бар, і температури води — 85-94? C. Якість води також відіграє не останню роль. Вона повинна бути м’якою і чистою. Жорстка, хлорована, дистильована вода для приготування еспрессо не підійде.

Дуже важливо тримати кавоварку в чистоті, регулярно і ретельно мити всі її робочі частини, що стикаються з кавою. Це одна з найважливіших умов смачного еспресо. Пояснення тому просте: осідаючи на стінках каналів в бункері для зберігання кави і в заварний блоці, кавові масла окислюються і щедро діляться придбаної гіркотою і неприємним запахом з кожною порцією звареного напою.

2. Якість кавових зерен

Для справжнього експрессо потрібно дуже якісні кавові зерна Арабіки, обов’язково добре обсмажені і свіжі, або спеціальні суміші: неперевершеними знавцями в їх приготуванні є італійці. З сортів краще використовувати кави Lavazza Crema Aroma, Danesi Classic, La Semeuse Don Marco, La Semeuse Versailes, Danesi Doppio, Arcaffe Gorgona. У кавової суміші неприпустимо присутність будь-яких добавок, у тому числі і ароматизаторів: смак справжнього еспрессо в них не потребує.

3. Помол кавових зерен

Величезне значення має величина помолу кавових зерен: вона у великій мірі впливає на якість напою. Помел повинен бути не грубим, але і не дуже дрібним, щоб це все-таки були крупинки, а не пил. Для приготування еспрессо підійде тільки свіжозмелений кави, адже після подрібнення кавові зерна дуже швидко втрачають свій вишуканий аромат. На одну порцію йде 7 г меленої кави.

4. Чашка

Кава еспресо
Оскільки еспресо — фірмовий напій, то і до посуду, в якій він подається, пред’являються особливі вимоги. Для подачі знаменитого кави використовують спеціальні чашки еліптичної форми, плавно розширюються догори, місткістю 60-70 мл, порцелянові або скляні, обов’язково з товстими стінками. Перед наповненням їх обов’язково підігрівають. Унікальна форма і велика теплоємність такого посуду дозволяє оцінити чудовий аромат, піну і м’якість еспрессо.

Чашку наповнюють на 2/3 об’єму. Стандартна порція — 30-40 мл. А оптимальними для еспресо кавовими цінителями визнані маленькі чашечки Демітасе місткістю близько 80 мл («demitasse» в перекладі з французької — «получашка» або «половина чашки»), зроблені з білого фарфору.

5. Консистенція і колір пінки

При поєднанні правильного помелу кави і потрібного його кількості, достатнього тиску і потрібної температури води на поверхні еспресо утворюється пінка або крему, як називають її фахівці. Пінка повинна бути однорідною, густою і пружною, без білих плям і пухирів. У правильно звареному еспресо крему має висоту 3-4 мм і володіє рівним, красивим відтінком. Він залежить від складу кавової суміші і може варіюватися від кремового до золотисто-горіхового.

Різновиди еспресо

1. Кава по-американськи (американо) — класичний еспресо з додаванням гарячої води, найбільш популярний в Америці. Готується з сортів La Semeuse Don Marco, Arcaffe Gorgona і Danesi Classic.

2. Еспрессо лунго — це звичайний еспресо, розбавлений гарячою водою до обсягу близько 90 мл — але не після приготування, як в американо, а безпосередньо при екстракції: протягом хвилини через кавоварку пропускається велику кількість води. Більш популярний в Італії, Португалії та інших європейських країнах. Подається в чашках об’ємом 150 мл. Готується з сортів Danesi Doppio, La Semeuse Versailes, Arcaffe Giannutri.

3. Еспрессо рістретто — це класичний еспресо, але дуже міцний. На звичайну порцію кави йде близько 25 мл води. Для приготування рістретто ідеально підходить сорт Danesi Decaf.

4. Еспрессо доппіо — це подвійний еспресо, що подається в такій же за обсягом чашці, що і лунго. Вариться в подвійному фільтрі. Для приготування еспрессо доппіо відмінно підходить сорт La Semeuse Soleil Levant.

5. Еспрессо маккіато — це кава з додаванням 15 мл збитого молока, яким злегка підфарбовується пінка. Готується з сортів La Semeuse Versailes і Arcaffe Mokacrema.

6. Еспрессо тацца д’Оро або кон панна — замість спіненого молока в каву додають збиті вершки. Для приготування цього напою рекомендуються сорти Danesi Cold і Arcaffe Roma.

7. Еспресо романо або кафезінхо — традиційний еспресо, що подається з лимонною скоринкою. Готується з сортів Molinari Classico, Arcaffe Gorgona, Lavazza Crema Aroma.

8. Еспрессо корретто — звичайний еспресо, приправлений лікером або виноградної горілкою (граппой). Готується з сортів Danesi Doppio, Arcaffe Roma і Lavazza Crema Aroma.

Існують і інші види еспресо: пряний — з корицею, анісом або кардамоном, мокко — з какао і шоколадним сиропом, кава по-віденськи — з тертим шоколадом і збитими вершками, кава-глясе — з охолодженим молоком, морозивом і тертим шоколадом, капучіно ( еспрессо з шапочкою зі спіненого молока), латте, кава по-варшавському та ін.

Дотримання всіх тонкощів приготування еспрессо дозволяє зберегти всі корисні властивості кавових зерен, розкрити їх багатий смак і неповторний аромат. А віддані поціновувачі знаменитого напою можуть щодня насолоджуватися нової його варіацією і з гідністю оцінити красу кожної.

Світ еспресо у фотографіях

ЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресоЕспресо

jQuery (window) .load (function () {jQuery («# ​​nivoslider-14153»). nivoSlider ({effect: «fade», slices: 15, boxCols: 8, boxRows: 4, animSpeed: 500, pauseTime: 3000, startSlide: 0, directionNav: true, directionNavHide: false, controlNav: false, controlNavThumbs: false, controlNavThumbsFromRel: true, keyboardNav: false, pauseOnHover: false, manualAdvance: true});});

Алеся Мусіюк для сайту «beauty.at-its.com»