Етикет у фітнес-клубіЕтикет у фітнес-клубі

Як поводитися в незнайомій обстановці? Що потрібно робити і що робити не можна?

Ну от і сталося! Ви нарешті прийняли позитивне рішення, визначилися з видом тренувань і скоро перше заняття. Як і в будь-якому суспільстві, в рядах прихильників фітнесу теж є свої правила поведінки, усталені порядки і називаються вони «етикет у фітнес-клубі»

Перший раз у фітнес-клас

Не спізнюйтеся! З цього починається ввічливість. Якщо ви встигнете більш ніж на десять хвилин, і прийдете на заняття після того як закінчилася розминка, інструктор має право не пустити вас на тренування.

Слухайте інструктора. Коли пояснюють як правильно виконувати вправу або працювати з обтяженнями, що не занурюйтесь в свій власний світ або Не приступайте до роботи на тренажері не дослухавши до кінця.

Не старайтесь потрапити в більш сильну групу. Ваш рівень підготовки повинен бути відповідним. Якщо ви тільки починаєте займатися фітнесом, то ваша присутність в сильній групі буде заважати і оточуючим, і інструкторові, якому доведеться постійно наглядати за вами. Якщо ви вирішите «блиснути» своєї фізичною підготовкою в більш слабкою групі — в цьому теж немає нічого хорошого, прогресу від занять не чекайте.
Прибирайте за собою килимки, скакалки, м’ячі, гантелі, повертайте туди, звідки ви їх взяли і постарайтеся запам’ятати що де лежить.

Пам’ятайте про те, що дзеркала в спортивному залі потрібні не для самозамилування, перед дзеркалом відпрацьовується правильна техніка. Ніколи не проходьте між займаються людиною і дзеркалом, особливо коли йде робота з великою вагою, і тим більше перед ним не стаєте, Ваше легковажність може обернутися травмою, і для вас в тому числі.

Якщо вас чекає робота в тренажерному залі, обов’язково візьміть з собою рушник. Перш ніж виконувати вправу з положення «лежачи», постеліть рушник, а закінчивши підхід, протріть тренажер.

У тренажерному залі виконуйте свою програму і не мечітесь від одного тренажера до іншого — це всім діє на нерви. Тренажер не резервуються на «потім» і на них не сидять просто так — цим ви можете перешкодити тим, хто проводить тренування в швидкому темпі.

Чи не потіємо і не пахнемо

Одне з основних правил етикету в фітнес-клубі — не користуватися парфумами з сильним запахом. І тим не менше це найбільш часто порушується пункт. Рідко хто з прекрасних дам вирушаючи на тренування не захопить із собою дезодорант. Воно й зрозуміло — при інтенсивному фізичному навантаженні посилюється потовиділення, значить, запах поту потрібно нейтралізувати.

Милі дами! Якщо без парфуму ви обходитися не можете, то зверніть увагу на спеціальні серії, які випускають багато виробників парфумерії. Вони призначені саме для занять фітнесом і мають деякі особливості. У дезодорантів немає різко вираженого запаху, від нагрівання тіла аромат практично не змінюється і не змішується з фізіологічним запахом. Вони нешкідливі і для носа оточуючих, і для вашої шкіри — у спортивних дезодорантах немає спирту, це виключає виникнення алергічних реакцій. Багато аромати створювалися спеціально для того щоб за допомогою того чи іншого запаху підбадьорити організм, викликати позитивні емоції. Базовими ароматами у фітнес — парфумерії вважаються цитрус, троянда, легкі рослинні і деревні відтінки — вибір великий.

Що стосується одягу. Це окрема тема, але основне правило таке — одягайтеся відповідно до обраного напряму фітнесу. Не варто надягати два костюма або щільні спортивні брюки — це не допоможе вам швидко скинути вагу. Крім посиленого потовиділення, неприємного запаху і подальшого зневоднення організму такими радикальними заходами ви нічого не доб’єтеся.

На перший погляд може здатися що запам’ятати все це складно. Не хвилюйтеся! У фітнес-клубах панує дружня атмосфера і вам завжди підкажуть якщо ви щось зробите не так. Але все ж взяти до відома поради варто, тоді на першому ж тренуванні ви будете почувати себе впевнено і заняття принесуть вам задоволення.