Федерація бодібілдингуФедерація бодібілдингу

Історія появи бодібілдингу

Як і в будь-якому іншому виді спорту, в бодібілдингу також є спеціальна інстанція, яка регулює, контролює, і проводить спортивні змагання по даному виду спорту, а також затверджує нові правила і закони. Дана організація називається федерація бодібілдингу, про яку ми поговоримо в цій статті. Традиція підняття важких бере свій початок з давнини.

Цей інтерес з часом дав розвиток різних видів спорту. Першим професійним спортсменом, який придбав популярність в Європі, став Юджин Сендоу (Євген Сандов). Завдяки його популярності, більше людей зацікавилися в спорті і почали проводитися конкурси, на яких порівнювали фізичні дані учасників.
У 1903 році в Америці був вперше проведений конкурс, в якому обирали чоловіка з досконалим статурою. Проведення таких конкурсів викликало підвищений інтерес до тренувань, які могли б удосконалити фізичну форму. Можна сказати, що ці конкурси дали початок бодібілдингу.

Поступово сама ідея конкурсу змінювалася, і більше значення стала набувати рельєфність і обсяг м’язів. У 1940 році Союз спортсменів аматорів організував перший конкурс серед бодібілдерів.

Важка атлетика розвивалася і все більше спортсменів показували блискучі результати. У 1920 році була заснована Міжнародна федерація важкоатлетів. Згодом була створена незалежна організація під назвою Міжнародна федерація бодібілдингу.

Члени цієї організації прагнули просувати бодібілдинг, як вид спорту. Регіональні та національні федерації приєднуються до цієї міжнародної організації, для того, щоб спортсмени зі всього світу могли брати участь у змаганнях.

Міжнародна федерація бодібілдингу визначає правила проведення змагань, а також займається контролем відбору учасників. Дана федерація стежить за справедливістю рішень суддів, а також підготовленістю учасників і умовами, які створюються для проведення змагань.

У Росії також існує федерація бодібілдингу. Ця організація протягом багатьох років займалася пропагандою бодібілдингу та проведенням змагань на високому рівні. Ця федерація підтримує зв’язок з Олімпійським Комітетом країни.

Не так давно це об’єднання домоглося, аби бодібілдинг був визнаний олімпійським видом спорту.