Фільм про бодибилдерахФільм про бодибилдерах

Кращий представник культуризму бодібілдер Арнольд Шварцнегер

Бодібілдінг для багатьох людей став гарною підмогою не тільки для фізичного розвитку, але й для подальшої кар’єри і придбання популярності завдяки спортивним досягненням і в шоу-бізнесі. До особистостям, яким даний спорт допоміг досягти світового визнання в кінематографії, відноситься всіма улюблений Арнольд Шварцнегер. Він знявся в найвідоміших картинах, які із задоволенням дивиться навіть молоде покоління. Заняття бодібілдінгом його почалися в чотирнадцять років. А причиною цьому став фільм про бодибилдерах за участю культуриста Стіва Рівза, що став популярним актором завдяки своїй хорошій фізичній формі.
Також Арнольда вразив важкоатлет Юрій Власов, який виявив свою нелюдську силу на світовому чемпіонаті з важкої атлетики. У роки, коли Шварцнегер почав тренуватися, бодібілдинг ще не отримав свою широку популярність і користувався швидше нерозумінням з боку публіки. Тому Арнольду не було в кого поцікавитися, як правильно наростити м’язову масу.

Тренування він свої починав переважно з важкоатлетами, завдяки чому йому вдалося збудувати силовий фундамент власного тіла. Надалі це дало йому значний поштовх для набору маси м’язів. У тренуваннях Шварцнегера були присутні всі методи досягнення поставленої мети, серед яких і вживання стероїдів. Першу перемогу в конкурсі Арнольду вдалося завоювати на «Містері Європа», де він виступав майже не маючи знань про бодібілдинг, без спеціального гриму і плавок. При цьому, щоб вчитися позувати, у нього не було можливості переглядати фільми про бодибилдерах.

Єдиним його джерелом інформації були фотознімки культуриста Рега Парка, відомого в ті часи. У двадцять років він отримав перемогу в найпрестижнішому конкурсі з культуризму, іменованого «Містер Всесвіт». Слідом за перемогою він став працювати тренером в тренажерному залі, але незабаром переїхав до Каліфорнії, запрошений Джо Уейдером. Тут він дізнався, що є далеко не найкращим бодибилдером світу.

На проведених у США змаганнях він програв культуристу Френку Зейну. Провівши аналіз причин своєї поразки, Шварцнегер почав підготовку в наступного конкурсу «Містер Олімпія», де знову зазнав поразки. Після цього він почав займатися у кращих тренерів, виснажувати себе вправами і дотримуватися спеціальної дієти, щоб більше не віддавати нікому перемогу. Після цього з 1970 до 1975 року перемогти його не вдавалося нікому.

Однак з 1975 він оголосив про завершення власної кар’єри бодібілдера і почав пробувати свої сили у сфері кінематографії. При цьому, знімаючись в кіно, він прагнув популяризувати культуризм. У 1977 році, наприклад, він знявся в картині «Качаючи залізо» — фільмі про бодибилдерах, їх способі життя, змаганнях і виснажливих тренуваннях. Завдяки саме цьому фільму популярність бодібілдингу зросла.

Сучасна кінематографія поповнилася новою картиною 2014 року — Залізне Покоління (GENERATION IRON) напівдокументальний фільм про підкорення світу молодими культуристами.