Фітнес і вітаміниФітнес і вітаміни

Вітаміни та фітнес

Фітнес та вітамінізація

Вітаміни є специфічною групою органічних речовин, які складаються з вуглецю, водню і кисню, іноді до їх складу входять азот, сірка, фосфор та інші хімічні елементи, з’єднані в певному порядку. Так само як і білки, жири і вуглеводи, вітаміни необхідні для процесу нормальної життєдіяльності людського організму і для гарного самопочуття. Найчастіше вітаміни синтезуються в рослинах і потрапляють в наш організм разом з рослинною їжею, наприклад овочами, фруктами, горіхами.

Деякі вітаміни можуть накопичуватися в організмі тварин.

При регулярних заняттях фізичними вправами, причому не важливо, чи займаєтеся ви вдома або у фітнес-клубі, для підтримки вашого організму в тонусі, необхідно додатково приймати вітамінні препарати.
Дослідження, що проводяться світовими вченими, показують, що фізичні вправи хоча і стимулюють діяльність серцево — судинної системи, яка при цьому набагато більш ефективно переробляє кисень, але кисневий надлишок може бути причиною руйнівних процесів в тканинах. Найбільш уразлива для дії процесів окислення в організмі є м’язова тканина. Жінки, які, регулярно приймають вітаміни Е (див. Вітаміні Е) і С (див. Вітаміні С) в дозах, рекомендованих лікарями, можуть уникнути процесів окислення, які виникають в організмі при підвищених фізичних навантаженнях.

При підвищених фізичних навантаженнях, потреба організму у вітамінах, через особливості їх біологічного впливу на організм, в значній мірі зростає. Більшість водорозчинних вітамінів, що належать до групи В (див. Так само вітаміні D), беруть безпосередню участь у процесах побудови багатьох ферментів, які входять до складу коферментних груп. Вплив на організм людини підвищених навантажень супроводжується збільшенням потреби в ряді вітамінів.

Особливе місце в ряду продуктів, що володіють підвищеною харчовою цінністю, займають препарати вітамінно-мінеральних комплексів. Більшість комплексів відноситься до фармакологічних препаратів, тому що до їх складу входять вітаміни синтетичного походження, а також мінеральні речовини.

Фітнес вітамін

Однак, слід особливо відзначити, що вітамінно-мінеральні комплекси, необхідні, в першу чергу, для корекції харчового раціону людей, що займаються фітнесом, для заповнення дефіциту а також для збагачення організму вітамінами, макро- і мікроелементами, які необхідні для створення оптимальних умов мобілізації сил організму, для заповнення сольових втрат у процесі тренувань. Разом з тим лікарі-дієтологи довели, що великі дози вітамінів, зокрема аскорбінової кислоти і токоферолу, не роблять ніякого впливу на працездатність при заняттях фітнесом.

Вітаміни захищають ваш організм в процесі посилених тренувань, при стресах, коли ваш організм відчуває себе втомленим, спустошеним, а так само в період менопаузи. Іншими словами — приймайте вітаміни, правильно, відповідно до рекомендацій лікарів-дієтологів, складайте раціон харчування, і ваш організм завжди буде почувати себе чудово.