Фітнес проти варикозного розширення венФітнес проти варикозного розширення вен

Варикозне розширення вен і фізичні вправи

Фітнес та краса ніг

Варикозне розширення вен – одне з найпоширеніших захворювань на сьогоднішній день. Його розвитку сприяють утруднення відтоку крові через тромбоз вен, а також здавлювання вен малого таза пухлиною або під час вагітності плодом. Варикозне розширення вен дуже часто виникає через плоскостопість.

Рідше, але також воно може виникнути у людей, зайнятих важкою фізичною працею або ж у людей, професійна діяльність яких вимагає тривалого перебування на ногах, наприклад хірурги, перукарі і т.д.

При виникненні варикозного розширення вен на нижніх кінцівках найчастіше уражаються поверхневі, підшкірні вени. Захворювання виникає поступово. Хворі спочатку скаржаться на відчуття важкості в ногах, швидку стомлюваність, набряклість, яка проходить на ранніх стадіях захворювання, а на пізніх перетворюється в постійну.
Іноді на уражених кінцівках може розвиватися і варикозна виразка. Розширені вени можна візуально побачити через шкіру. Лікування захворювання залежить від ступеня вираженості і занедбаності патологічного процесу.

На початкових стадіях варикозного розширення вен можна застосовувати бинтування ніг еластичним бинтом або носити гумові панчохи. При різко вираженому, запущеному варикозному розширенні вен необхідно хірургічне втручання.

Фітнес та краса ніг

На жаль, варикозне розширення вен є досить поширеним захворюванням. Тому, навіть, якщо ви регулярно займаєтеся фітнесом, необхідно виконувати наступні профілактичні вправи.

Вправа перше. Ляжте на спину, підніміть зігнуті в колінах ноги, обертайте ними (вправа "велосипед").

Вправа друге. Ляжте на спину, підніміть прямі ноги вгору, розведіть їх в сторони, відтягніть шкарпетки і обертайте ступнями вправо — вліво.

Вправа третя. Виконайте стійку на лопатках (стійка "берізка"). Якщо спочатку не виходить, то ляжте на спину, підніміть випрямлені ноги вгору.

Виконуйте вільні потряхивания ногами, максимально розслабляючи м’язи ніг.

Вправа четверте. Ляжте на живіт, зігніть руки в ліктях на рівні голови, кисті рук тримаєте у обличчя. Підніміть зігнуті в колінах ноги, спробуйте при цьому підняти і нижню частину тулуба.

Трусіть гомілкою, намагаючись максимально розслабляти м’язи.

Вправа п’ята. Ляжте на спину, руки витягніть уздовж тулуба. Покладіть прямі ноги на опору, наприклад, сидіння стільця або табурет.

Черзі згинайте і розгинайте ступні ніг.

Вправа шість. Ляжте на спину таким чином, щоб зігнуті в колінах ноги ступнями стояли на стіні, руки витягніть уздовж тулуба. Виконуйте кроки по стіні вгору, потім вниз.

Виконуйте кожну вправу 6-8 разів. Коли відчуєте, що навантаження недостатня – збільште кількість повторення кожної вправи до 10-12 разів.