Фітнес-тур або як схуднути у відпустціфітнес тур

Що таке фітнес-тур? Як вибрати і куди їхати? Поради від журналу «beauty.at-its.com»

Сформовані «відпускні» стереотипи заважають нам на відпочинок подивитися під іншим кутом. Традиційно відпустка — це пляжне проведення часу або туристична поїздка із збіглим оглядом визначних пам’яток. Але є й альтернатива — фітнес-тури. Користі від такої подорожі буде куди більше: це і маса нових вражень, і нові знайомства, і активний відпочинок, і заняття фітнесом на морському березі, і — найголовніше — повернетеся ви з відпустки, втративши за пару тижнів кілька кілограмів. Заманливо? Тоді давайте розберемо по пунктах — що таке фітнес-тур, куди краще їхати і які пропозиції варто розглянути.

Що таке фітнес-тур?

Фітнес-тури зазвичай влаштовує не туристичні агентства, а великі фітнес-центри, набираючи групи за певними напрямками фітнесу. Це програма із серії «все включено» — у вартість входить проживання, харчування, послуги гідів і перекладачів, транспортні витрати усередині країни, послуги фітнес-інструктора, пляжний відпочинок, екскурсії. Часто такі тури передбачають відвідування спа-центрів та лекції про правильне харчування. До речі, за вашим харчуванням будуть стежити, але якщо ви вирішите порушити режим, перешкоджати ніхто не буде. У програму туру може входити розробка індивідуального плану тренувань, фітнес-тестування, індивідуальні заняття.
Є й інші пропозиції, в основному від інструкторів, які організовують тури самостійно. Тренер сам створює програму, складаючи різні комплекси вправ. Групи зазвичай невеликі, людина 10-12, місце для проживання підбирається так, щоб можна було займатися йогою, медитацією. Харчування — вегетаріанське.

Як складається програма фітнес-туру?

Є різні фітнес-тури загальної спрямованості, орієнтовані на масового «споживача», а є вузьконаправлені, які зазвичай не розраховані на новачків. У першу категорію потрапляє аеробіка і силові тренування, але це не означає, що вам доведеться до знемоги стрибати під музику або гойдатися в спортзалі. У день даються три повноцінні тренування. Перша — рано вранці, ще до сніданку. Потрібно щоб тіло прокинулося, м’язи потягнулися, і для цього немає нічого кращого пілатесу або вправ на розтяжку. Закінчується ранкове тренування пробіжкою по берегу моря. Друге заняття проходить перед обідом, в танцювальному класі або в басейні (аква-аеробіка). Увечері, перед вечерею — найбільше навантаження. Найчастіше це енергійна аеробіка або силове тренування.

Вузьконаправлені тури — це йога, східні єдиноборства, танець живота. Зазвичай в такі тури фітнес — клуби запрошують уже достатньо підготовлених люди. Якщо ви новачок, але хочете позайматися йогою на березі моря, то краще звернутися в центри йоги — вони регулярно влаштовують такі тури для всіх бажаючих.

Фітнес-тур — куди поїхати?

Ідеальні країни для фітнес-турів — це Італія, Туніс, Іспанія та Греція. В Індію і Таїланд варто їхати, якщо ви збираєтеся займатися йогою і медитацією. Активні фітнес-програми в цих країнах не проводяться через дуже спекотного клімату і високої вологості. Можна поїхати в Туреччину, але в літній час і там буде спекотно, але зате недорого. Для тих, хто хоче навчитися плавати, проводяться фітнес-тури в Болгарії та Хорватії. Великий плюс фітнес-турів в тому, що їздити в них можна цілий рік, і вибирати не сезон відпусток, а час, коли пік «високого» сезону вже пройде. Ціни будуть нижчими, людей на пляжах менше і ви зможете спокійно тренуватися.

«Підводні камені» фітнес-турів

Головний підступ фітнес-турів — це кваліфікація фахівців. Довірити своє здоров’я і відпустку можна або вже перевіреного інструкторові, з яким ви займаєтеся, або підбирати тур, орієнтуючись на рекомендації знайомих. Якщо ви знайшли активно рекламований тур в інтернеті — пошукайте інформацію про інструктора і про його програмах. З’ясовуйте все досконально — зайва педантичність і пильність не завадить, інакше замість фітнес-туру ви отримаєте звичайний пляжний відпочинок або ж навантаження виявляться для вас непосильними.