Фізичні вправи ваша молодістьФізичні вправи - ваша молодість

Здатні і фізичні вправи замінити «молодильні яблучка»?

Бажання залишатися молодим, здоровим і привабливим — це природне прагнення більшості людей. Можна слухати багатогодинні лекції про правильне збалансоване харчування, здоровий спосіб життя, емоційному рівновазі і надеятся, що старість мине Вас стороною. Тим не менш, вченими одного з наукових університетів Тель-Авіва, все ж таки вдалося довести, що фізичні вправи благотворно позначаються на здоров’ї і суттєво уповільнюють процес старіння клітин. Дослідники з’ясували, що зміцнення м’язової системи призводить до збільшення стовбурових клітин м’язів, що дозволяє продовжити людині молодість. Сьогодні медики і вчені дотримуються думки, що природні процеси зменшення стовбурових м’язових клітин, позначаються на всій м’язовій масі людини, що в свою чергу суттєво порушує здатність організму самовідновлюватися.
Старіючи, в організм людини відбувається саркопенія — процес зниження м’язової маси і порушення їх функцій. Фізичні вправи дозволяють не лише призупинити процес руйнування м’язових клітин, але і частково їх відновити. Підтвердженням цього є проведений у лабораторії експеримент, в ході якого гризунів розділили на дві групи, забезпечили абсолютно ідентичними умовами проживання та раціоном харчування. Відмінність була лише в тому, що в одній групі щури щодня «займалися спортом» — влаштовували двадцатиминутние пробіжки по біговій доріжці.

Аналогічний результат провели і на «престарілих» особинах. Зрештою, кількість м’язових клітин в організмах гризунів, що займаються фізичними вправами, істотно зросло — у молодих особин — на 20-40%, у щурів «старичків» — на 35-50%. Учені припускають, що аналогічні показники були досягнуті, якби в експерименті брали участь люди.

Таким чином, дослідження ізраїльських учених черговий раз підтвердили важливість фізичних навантажень для людей, які не тільки хочуть максимально довго залишатися молодими і привабливими, але і прожити довге і здорове життя.