Формула МаккаллумаФормула Маккаллума
Формула Маккаллума — розрахунок пропорцій тіла
Формула Джона Маккаллума.

Це формула, яка допоможе любителю досягти серйозних, але цілком досягаються. Основою цієї формули є вимірювання обхвату зап’ястя.
• Обхват грудей дорівнює 6,5 обхватам зап’ястя.
• Обхват стегон становить 85% від обхвату грудей.
• Обхват талії дорівнює 70% від обхвату грудей.

• Стегно ж складає 53% від обхвату грудей.
• Шия — 37% від обхвату грудей.
• Біцепс — 36% від обхвату грудей.
• Гомілка — трохи менше 34%.
• передпліччя — 29% від обхвату грудей.

Не переживайте, не у всіх розмір частин тіла буде відповідати даній формулі, оскільки вона лише доводить що розмір зап’ястя пов’язаний з розмірами основних кісток людини. Для багатьох це не так. Але якщо взяти чоловіка, який займався бодібілдінгом, не використовуючи стероїди, то розміри будуть дуже близькі. У багатьох розвитку різних м’язів відбувається по-різному, деякі "обганяють", а деякі "відстають" від інших в розвитку.
Так є люди, щиколотки, яких трохи більше верхній частині, але є й навпаки, нижня частина менш масивна ніж верхня. Це відбивається на те, як легко бодібілдерам розвивати ті чи інші частини тіла. Якщо різниця досить велика, то слід стежити за пропорційністю частин тіла.

function zap () {var za = eval (document.n.si.value); var gr = za * 6.5; document.m.gr.value = gr; document.m.be.value = gr * 0.85; document.m.tal.value = gr * 0.7; document.m.no.value = gr * 0.53; document.m.she.value = gr * 0.37; document.m.ru.value = gr * 0.36; document.m.gol.value = gr * 0.34; document.m.pp.value = gr * 0.29; }
Шия
Нога
Груди
Талія
Стегна
Біцепс
Гомілка
Передпліччя  

* Вводите, у віконце нижче, довжину окружності вашого зап’ястя.
  Довжина окр. зап’ястя:

Бодібілдінг Формула Маккаллума
Приміром, розмір зап’ястя 17 см, тоді за формулою Маккаллума: об’єм грудей складе 110.5 см, талія — ​​77.35 см, стегно — 58.6 см, шия — 40.88 см, біцепс — 39.8 см, голень- 37.6 см і предплечье- 32 см. Якщо ваш зріст 175 см, то маса буде дорівнює приблизно 76 кг. для бодібілдера це досить непогане досягнення. Не вірте, багато дещо завищують реальні розміри грудей, руки. Реальні ж приблизно такі, як було описано раніше.
Що стосується різниці, між професіоналом, і аматором, то вона полягає в основному у вигляді культуриста. При красивому тілі, багато допоміжні фактори допоможуть вразити публіку наповал.