Фото бодібілдерівФото бодібілдерів

Які види бодібілдингу існують

Бодібілдинг сьогодні привертає увагу багатьох людей, оскільки на ньому демонструється краса і витонченість фізичних форм тіла спортсменів. Розглядаючи фото бодібілдерів, прості люди можуть лише припускати, які зусилля доводиться їм прикладати, щоб домогтися таких результатів. Як відомо, існують культуристи професіонали і аматори. Сучасна індустрія бодібілдингу передбачає віднесення до числа професіоналів тих, яким вдалося перш завоювати перемогу на кваліфікаційних аматорських змаганнях, а також отримати професійну карту від Міжнародної Федерації Бодибилдеров. Бодибилдерам, який став власниками такої карти, автоматично надається право брати участь у виступах турнірів, що стоять трохи вище аматорського культуризму.
До такого роду змагань, наприклад, належать «Ніч Чемпіонів», «Арнольд Класік» та інші професійні турніри IFBB, що мають значні призові фонди. А вже переможцям і спортсменам, що продемонстрував на таких змаганнях високі результати, можна брати подальшу участь у найпрестижнішому конкурсі бодібілдерів — Містер Олімпія. Отримавши титул Містера Олімпія, спортсмен може впевненого сказати, що досяг найвищих результатів у професійному культуризмі. Спортсмени аматорського бодібілдингу — це культуристи, якими ще не була зароблена професійна карта.

Хоча між ними і професіоналами є величезні відмінності. Професіонали переважно щотижня займаються по 5-6 разів, при цьому кілька разів за день. Для досягнення максимального результату, вони користуються при тренуваннях спеціальної екіпіровкою, а також дотримуються певний режим харчування.

Любителі ж займаються через день, не загострюють на харчуванні особливої ​​уваги. Основна відмінність, яке ми можемо побачити при розгляді фото бодібілдерів, що займаються професійно, від інших культуристів — це виразні результати їх роботи на знос, що вимагає використання додаткових препаратів для організму. При цьому в аматорському бодібілдингу тренування проходять в задоволення спортсмена і для підтримання його здоров’я. У бодібілдингу існують організації NPD і NANBF, пропагують натуральний культуризм. Представники даних асоціацій спрямовані на викорінення вживання спортсменами анаболічних стероїдів або інших фармакологічних препаратів.

При цьому самі культуристи вважають натуральний бодібілдинг більш орієнтованим на здоровий спосіб життя і природну конкуренцію. Серед видів бодібілдингу можна також зустріти жіночу класифікацію. Хоча, звичайно, далеко не кожному можуть сподобатися фото бодібілдерів жінок.

Заснований жіночий культуризм був у 1978 році, коли був проведений перший чемпіонат, іменований Physique. Тоді представниць жіночої статі вперше оцінювали не по їх красі, а за розмірами мускулатури. Найпрестижнішим нині конкурсом вважається «Міс Олімпія», проводиться який з 1980 року.