Фото спортзалуФото спортзалу

Особливості силових тренувань у спортзалах

Вперше потрапляючи в спортзал, дуже важко зосередитися і розібратися в деяких важливих принципах тренувань. Тому, якщо ви спочатку до цього не підготуєтеся, стан здивування і незнання може дуже довго тривати. А це марно, оскільки на будь-якому фото спортзалу видно, що поруч зі спортсменом завжди знаходиться або тренер, або його друг, який знає толк в тренуваннях. Це говорить про те, що перед походом в спортзал необхідно заручитися підтримкою людини, що розбирається в тренуваннях. Отже, для початку вам варто визначитися з принципами побудови плану своїх тренувань.
Це передбачає необхідність визначення з варіантами використовуваних методів і техніки виконання вправ, які, до речі, обумовлені природою людського тіла і нічого складного в їх розумінні немає. Таким чином, перш ніж звертати увагу на фото спортзалів, переповнених накачаними спортсменами, варто обзавестися хоча б мінімумом теоретичних знань. Це допоможе вам згодом правильно накачати м’язи, схуднути, набрати м’язову масу або просто зміцнити власне здоров’я. Варто знати, що тренування так званого аеробного характеру, тобто з низьким ступенем навантаження, може тривати досить довго. Ну, наприклад, використовувати велотренажер ви можете хоч 2:00.

А ось силове тренування і тренування, спрямована на набір м’язової маси, не повинна перевищувати 1,5 години. І це пояснюється фізіологічними причинами. Справа в тому, що, на противагу сформованій думці, у новачків щодо користі від тривалих тренувань, варто відзначити — надмірні навантаження небезпечні для здоров’я людини. Вони можуть призвести до стану перетренованості, яка зможе надовго вас вивести з наміченого вами графіка.

Згодом досягти позитивного результату в ході тренувань у спортзалі, як на фото, вам не вдасться. Головними ознаками перетренованості є поганий сон, млявість, апатія, депресія і пов’язане з цим небажання тренуватися. Тому пам’ятайте, що тренуватися краще не довго, а «якісно». Далі, приділіть увагу такому фактору, як інтенсивність навантажень.

Вона визначається такими моментами: робоча вага, швидкістю виконання вправ і відпочинком між підходами. Робоча вага варто вибирати таким чином, щоб ви змогли з ним виконати певну кількість повторів. Що стосується швидкості виконання вправ, то тут вона ні в якому разі не повинна бути високою.

В іншому випадку, ви можете порушити техніку виконання вправи, а основну роботу замість ваших м’язів виконуватиме інерція.