ФруктозаФруктоза

Вплив раціону на організм людини з надлишком фруктози

Вченим стало відомо, що глюкоза і фруктоза переробляються в організмі по-різному. Глюкоза переробляється в енергію. Також вона може зберігатися у вигляді глікогену, який підживлює м’язові клітини. Фруктозосодержащіе продукти прискорюють процеси накопичення жирових відкладень.
Якщо ж вживати продукти з такою ж калорійністю, збагачені глюкозою, то збільшення ваги вам не загрожує. Виробники деяких добавок спортивного харчування використовують кукурудзяний сироп, збагачений фруктозою. Цей дешевий підсолоджувач не завжди може приносити користь. У кукурудзяному сиропі міститься підвищена кількість глюкози. Глюкоза провокує вироблення інсуліну, а інсулін стимулює вироблення організмом лептину.

Лептин виробляється в жирових клітинах і допомагає організму регулювати споживання енергії і утворення жирових клітин. Інсулін виробляється після прийому їжі. Він допомагає визначити, скільки їжі надійшло в організм і скільки енергії організм отримає разом з нею.

Ці механізми порушуються при вживанні продуктів, в яких міститься фруктоза. Значить, занадто часте вживання таких продуктів порушить процеси регуляції утворення жирової тканини. Це може завдати шкоди здоровій людині і принести небажані наслідки спортсмену.

Професійному спортсменові дуже важливо стежити за правильністю протікання процесу обміну речовин в організмі. Дуже важливо, щоб в організм надходила достатня кількість енергії, яка підтримуватиме сили організму під час тренувань. При правильному раціоні, достатня кількість глюкози додасть спортсмену енергії, але не буде сприяти відкладенню жиру. Якщо звичайна людина буде вживати фруктозосодержащіе продукти в невеликих кількостях, то вони не завдадуть шкоди, але систематичне їх вживання може порушити обмін речовин.

Така дія неприпустимо в професійному спорті.