ХолестеринХолестерин

Шкода і користь холестерину

Для того щоб в організмі правильно протікали процеси утворення гормонів статевих залоз, вітаміну D в шкірі і жовчних кислот, організму необхідний холестерин. Це жироподібна речовина найчастіше можна виявити в продуктах тваринного походження. Якщо в раціоні є дефіцит цієї речовини, то воно буде більш активно утворюватися і накопичуватися в організмі.
При прийомі їжі в організм може потрапляти приблизно 0,5 г жироподобного речовини, при цьому буде вироблятися 1,5-2 грами холестерину. Коли продукти проходять термічну обробку рівень вмісту жирів дещо знижується. Холестерин знаходиться в збалансованих пропорціях з іншими корисними речовинами в морепродуктах, яйцях і сирі.

Досить велика кількість цієї речовини знаходиться в яйцях. У рослинних оліях, горіхах і зернових міститься ситостерин, який знижує всмоктування жироподобного речовини з кишечника. Для побудови правильного раціону, необхідно аналізувати вміст у продукті не одного цікавить речовини, а їх загальна кількість.

Адже в правильних пропорціях, взаємодіючи з вуглецями і білками, жири допомагають підтримувати спортсмена у відмінній формі, надаючи йому активності та енергії. Незважаючи на корисні якості жирів, не можна, щоб їх кількість ставало надмірним. Це може призвести до більш тривалого процесу відновлення після травм, а також захворювань серцево-судинної системи. Добавки допомагають постачати організм збалансованою кількістю корисних елементів.

Для підтвердження правильно обраного раціону можна здавати кров на аналіз, який відразу ж виявляє, скільки і яких речовини містяться в організмі. Такий аналіз допомагає виявити кількість холестерину. Якщо воно в нормі, значить, харчування відповідає потребам організму.