Хула-хуп ефективний домашній тренажерХула-хуп

Напередодні літа ми готові на все, щоб привести фігуру в «порядок»

Хула-хуп був створений в 1957 році американцями Р. Кнера і А. Меліна. Хула-хуп — це поєднання двох слів (hula — це гавайський танець і hoop — обруч). Цей інструмент «боротьби за талію» відразу ж став популярний. Тільки за перший квартал було продано більше десяти мільйонів обручів. Тепер зробити талію «осикою», а живіт більш підтягнутим, завдяки новому винаходу, стало простіше простого.

Переваги занять з хула-хуп

Дійсно при заняттях з обручем видно ефект. Обертання обруча — хороше фізичне навантаження, а, як відомо, будь-яка фізична навантаження на організм, тренує дихальну та серцево-судинну системи. Заняття з обручем розвивають гнучкість, координацію рухів, пластику, почуття ритму, нормалізує роботу кишечника, спалює калорії і благотворно впливає на вестибулярний апарат. Крім цього, при заняттях на хула-хуп прискорюється обмін речовин і надає хороший тонус м’язам живота спини, ніг і сідниць.

Вправи з обручем досить прості. Але природно, щоб побачити результат від тренувань, має пройти якийсь час. Не варто очікувати швидкого схуднення, та й красива лінія вигину на талії з’явитися не відразу. При щоденних заняттях з хула-хуп протягом місяця талія ставати менше на 1 см. Результати не вражає, але й тренування не виснажливі. На думку фахівців, крутити обручь потрібно 10 — 30 хв. в день.

Вибираємо хула-хуп
На сьогоднішній день хула-хупи представлені в широкому асортименті: вони можуть відрізнятися за матеріалом (залізо, пластик, каучук), по вазі і по внутрішній поверхні. Вибрати обруч для занять не так складно, адже, незважаючи на різновид, вони зроблені для однієї мети. У спортивних магазинах можна побачити пластмасові та металеві порожнисті обручі. Ці обручі можуть бути цільними або складними (складаються від 2-х і більше сегментів). Перевага складних хула-хупів, полягає в тому, що в розібраному вигляді вони компактні і не займають багато місця. Також можна звернути увагу на обважений обруч. Вага такого хула-хупа може становити 2 і більше кілограм.

Багато новачків, які вирішили вперше крутити хула-хуп, вважають, що легкий пластмасовий обруч крутити абсолютно легко, а обважений обруч — складно. Насправді це не так. Важкий обруч обертається по інерції, а для того щоб легкий обруч утримати на талії, щоб він не «з’їжджав», потрібно докласти чимало сил.

Але обважений обруч надає прекрасне массирующее вплив на талію.

Також існують обручі, у яких з внутрішньої сторони розташовані такі масажуючі елементи як кульки і присоски, які сприяють формуванню «осикою» талії.

Останнім часом з’явилися «розумні» хула-хупи, у яких вбудований спеціальний лічильник показує час тренування, кількість обертів, надає інформацію про втрачені сантиметрах і витрачені калорії. При виборі хула-хупа потрібно враховувати такі критерії:

при виборі хула-хупа звертайте увагу на вагу. Природно, чим важче обруч, тим інтенсивніше тренування. Однак м’язи новачків не так розвинені, і хороша навантаження буде сприяти синців і ударів. На початковому етапі досить обертати обруч не більше 5-ти хвилин в день, поступово збільшуючи час тренування;

Враховуйте розмір хула-хупа. Адже обручі різні по колу. Ви можете прямо в магазині його протестувати;

Можна звернути увагу на обручі зі вставними масажними елементами: пластикові або гумові кульки. Для досягнення результату немає різниці між гумовими і пластиковими кульками. Але гумові кульки значно надійніше;

За матеріалом виготовлення можуть бути каучукові або пластикові. Вибір залежить від вашого уподобання. Вартість каучукового хула-хупа значно дорожче пластикового;

Вибір хула-хупа може залежати від поставленої вами завдання. Якщо ваша мета зміцнити прес, то прекрасно підійде легкий обруч. Якщо перед вами стоїть мета — зменшити обсяги і зробити талію пружною, то потрібно зупинити вибір на обважнення або обручі зі вставними елементами.

Вправи

Для ефективності занять, при обертанні обруча стежте за поставою (плечі повинні залишатися розправленими, а спина — прямий) і втягуйте м’язи живота. У перший час ви будете вчитися утримувати хула-хуп на талії. Станьте прямо, ноги на ширині плечей, трохи зігнуті в колінах. Візьміть обруч, напружте м’язи живота і попереку. Протягом всього тренування м’язи повинні бути напружені. Покладіть хула-хуп на талію, при цьому задайте обертання. Обруч повинен обертатися навколо талії завдяки рухам корпусу, ніг і шиї. Враховуючи фізичну форму, підберіть інтенсивність і періодичність занять. Врахуйте, що день інтенсивних занять в місяць не принесе очікуваного результату. Якщо позначається втома — робіть менше обертань, але заняття повинні бути регулярними. Після перенесених травм ніг, спини і шиї, перш сем приступити до занять, потрібно проконсультуватися з лікарем.

Вчимося крутити правильно

На практиці, не всі крутять обруч правильно. Адже максимальна навантаження має припадати на талію, а не створювати додаткове напруження в спині. Техніка правильного обертання обруча:

Ноги на ширині плечей, спина пряма, руки відкинуті в сторону.

Рухи повинні бути плавними. Різкі толчкообразние руху можуть нашкодити спині.

Обруч потрібно обертати за годинниковою стрілкою.

Амплітуда обертань повинна бути невеликою.

Обруч бажано обертати лише талією.

Вправу потрібно виконувати натщесерце. Перед заняттям краще зробити дихальні вправи, щоб «зігнати» зайве повітря, тоді м’язи черевного преса будуть краще опрацьовуватися.