Хват тяги штангиХват тяги штанги

Який хват краще вибрати при виконанні тяги штанги в наклонеДостаточно часто буває так, що результат великих звершень безпосередньо залежить від незначних деталей. Дане твердження безпосередньо стосується і бодібілдингу, адже в цьому спорті дрібниці можуть сприяти не тільки відсутності результату, але і бути причиною отримання травми. Розглядати всі нюанси тренувального процесу важкоатлетів досить тривалий і копітка заняття, що вимагає масу часу, саме тому в даний момент буде зупинено увагу тільки на хваті тяги штанги в нахилі, який найкраще приймати. Багато бодібілдери відзначають, що істотної різниці між прямим і зворотним хватом, безпосередньо в даній вправі, просто немає і що кожен вільний самостійно вибирати, виходячи з власних звичок, а також усталених уподобань. Але, це не зовсім правильна заява.
Справа в тому, що при використанні різних хватів відбувається зовсім інше розподіл навантаження. Розберемося в цьому більш докладно. Взагалі, тяга в нахилі — одне з базових вправ, яке сприяє відмінному розвитку спинної мускулатури і збільшення її силових показників і обсягів. Що стосується хвата в тязі штанги в нахилі, то при використанні прямого відмінною навантаженням забезпечуються найширші м’язи.

Проте всі труднощі полягають у тому, що новачкам досить складно не змінювати траєкторію руху штанги, що просто необхідно для забезпечення безпеки і досягнення певних результатів. Набагато легше в технічному плані виконувати тягу штанги в нахилі хватом зворотним, але основний мінус подібного виконання полягає в тому, що крім спинних, в роботу також включаються і біцепси. Крім того, відбувається дуже велике навантаження на зв’язки. Але, буде до речі зауважити, що все ж переважна більшість спортсменів використовують саме зворотне захоплення.

Два описані вище способу взяття штанги не є єдиними. Дуже багато професійних спортсменів, які працюють з позамежними вагами, для забезпечення більш надійної фіксації штанги користуються разнохватом. Це таке положення рук, коли одна кисть знаходиться зверху грифа, а друга — знизу. Але, відразу необхідно відзначити, що такий стан сприймається атлетами дуже неоднозначне і абсолютно не рекомендується таким хватом тягу штанги в нахилі виконувати новачкам.

Основна причина, чому немає, так це те, що спортсмен на перших підйомах зовсім не відчуває ваги, що може обернутися негативними наслідками.