Яєчний білокЯєчний білок
Яйця в раціоні спортсмена
Яйця — це якісний джерело білка для спортсменів. До того ж вони дуже доступні, а яєчний білок легко засвоюється організмом. Його вважають еталонним при розрахунку зварюваності білків з інших продуктів.

Якщо говорити про склад білка курячих яєць, то він практично повністю складається з альбуміну. В одному курячому яйці міститься приблизно 6-7г протеїну, 0,5г вуглеводів, 4г жирів, мінерали і вітаміни. Завдяки цим якостям спортсмени, які займаються важкою атлетикою або бодібілдінгом включають в свій раціон страви з яєць або тільки з білка.
У їжу рекомендується приймати яйця, які пройшли термічну обробку. Це дозволяє уникнути проблем з нетравленням шлунка. Вчені стверджують, що якщо в раціон включити страви з яєчного білка, то вони будуть сприяти зниженню рівня холестерину.

При цьому буде збільшуватися рівень ліпопротеїнів. У ході досліджень вчені з’ясували, що при вживанні цілих яєць через підвищений окислення може знизитися рівень ліпопротеїнів. Для того щоб цьому запобігти, необхідно вживати тільки одні антиоксиданти.

Якщо ж в раціон спортсмена включити вітаміни Ф, С і Е, то вживання цілісних яєць стане абсолютно безпечним. Вживання цілісних яєць корисно, тому що жовток містить вітаміни, мікроелементи і біологічно активні речовини. Якщо необхідно набрати вагу, то можна включити в раціон цільні яйця.

Для зниження ваги рекомендується використовувати тільки яєчний білок.

..ще зі SportMashina.com: Білки
Кальцій
Холестрерін

Яйця можна зварити, посмажити або включити до складу інших страв. Якщо яйця піддаються термічній обробці, то вони можуть втратити свої корисні властивості. Варто відзначити, що зварений жовток довше перетравлюється.

Оптимальним варіантом приготування можна назвати яйця зварені некруто. З них засвоюється максимальну кількість корисних речовин, а шлунок може його переварити за 1,5 години. Білок використовується для виробництва харчових добавок. При виготовленні такого спортивного харчування усуваються недоліки вживання в їжу цільних яєць.

Вживання білка може допомогти тримати під контролем масу тіла.