Як боротися з тривогоюЯк боротися з тривогою?

Досягти нірвани, або повного заспокоєння і розслаблення під силу тільки людям, які цілеспрямовано тренують свою психіку і домагаються контролю над емоціями. Але більшість сучасних людей постійно знаходиться в стані стресу, з різних причин, через власне здоровя чи здоровя своїх близьких, через стосунки в колективі, через різних ситуацій, які постійно виникають у повсякденному житті ….

Звичайно, неможливо укласти себе під скляний ковпак і захистити від життєвих проявів, в яких емоції відіграють величезну роль і є основним проявом наших почуттів. Але коли швидкоплинна тривога переростає в почуття підвищеної тривожності, що межує з неврозом, і починає «заважати» жити, варто задуматися про те, що подібний стан загрожує ускладненнями і може привести до проблем зі здоровям.
Для того щоб вирішити як боротися з тривогою, слід задати собі питання, в чому причина тривожного стану, чи є у нього важлива підоснова? В чому справжня причина нервозності і душевного дискомфорту? В тому випадку, коли причина дійсно є, спробуйте оцінити реальну небезпеку ситуації і виділити всі можливі негативні наслідки, чітко змалювавши для себе максимальну шкоду. Наприклад, Ви не впоралися із завданням начальства, і це Вас буквально гризе — розгляньте, ніж Вам це загрожує: доганою, неприємним розмовою, позбавленням премії, звільненням? Чітко уявіть максимальне реальне покарання, не впадаючи в крайності — наприклад, позбавлення премії, це, звичайно, неприємно, але не кінець світу! Дивіться позитивно — наступного разу врахуєте свої промахи і будете «на коні»! Зберіть з даного питання якомога більше інформації, і не допускайте таких промашек надалі. Якщо тривога стосується здоровя, то тут повна інформованість також послужить хорошу послугу — зібравши вичерпні відомості, здавши всі аналізи і проконсультувавшись з фахівцями, Ви, або переконайтеся в помилковості свого діагнозу, або будете у всеозброєнні і подолаєте труднощі.

Жінкам властиво перебільшувати масштаби труднощів — підвищена емоційність і гормональні скачки штовхають нас до непередбачуваних проявам. Особливо це стосується тих, хто загострено переживає ПМС, і те, як боротися з тривогою в цьому випадку вимагає консультації з психотерапевтом, найчастіше допомогти можуть гомеопатичні препарати або заспокійливі засоби на основі рослинної сировини: ромашки, валеріани, пустирника, меліси, і півонії.

Велику роль в досягненні внутрішнього спокою грає навчання контролю над проявом своїх емоцій — релаксації, медитації, і аутотренінгу. Вони допоможуть впоратися з тривожністю напередодні значущої події, і після пережитого стресу — сьогодні більшість методик з релаксації цілком доступні, їх можна поєднувати з ароматерапією і йогою.

Відволікання від проблем, «своєрідне переключення» так само сприяє придушенню тривоги — красива музика, вдалий фільм, поїздка на природу — все це здатне відвернути, знизити поріг сприйняття і гостроту реагування на подразнення.

Як боротися з тривогою, якщо вона виходить з-під контролю, і Ви відчуваєте напад паніки і відчаю? Почніть глибоко і розмірено дихати — глибокий вдих через ніс, видих через рот, — представляти природні пейзажі, струмені води, водоспад або рівне протягом повноводної річки.

Налаштовуючись на майбутню важливу зустріч, від якої у Вас починають тремтіти руки і «ухати» серце, думайте про неї тільки в позитивному ключі — думка матеріальна, налаштовуйте себе тільки на позитивний результат, підвищуйте свою самооцінку — напевно Ви хороший фахівець, успішна, чарівна жінка і відмінна мати, а значить, Вам є, чим пишатися!

Порушивши звичний ритм свого життя, Ви здатні назавжди позбутися тривожності — включіть в розпорядок дня піші прогулянки, відвідування басейну, а на вихідні обовязково відвідуйте розважальні заходи — фізична втома, сміх і гарний настрої напевно відсунутий тривожні думки на другий план, а потім і повністю розвіють їх!