Як уберегти себе від прояву агресії у чоловіківАгресія — деструктивна поведінка, що суперечить нормам людської моралі, що виражає психологічний дискомфорт і фізичну шкоду шляхом нанесення збитку об’єкту агресії. Найчастіше нічим не спровокована ворожість пояснюється бажанням агресора домінувати над оточуючими і включає в себе посягання на свободу і особистий простір, володіючи дією руйнівного характеру. Будучи інстинктивної моделлю поведінки, агресія властива кожній людині різною мірою, так як є певною формою самозахисту та виживання в реальному світі. Нерідко це сформований ще з дитячих часів стиль поведінки як реакція на виникаючі конфліктні ситуації.

Агресивний чоловік

Причини агресії

Причинами прояву агресії у чоловіка є:

алкоголізм;

вживання енергетиків;

наркоманія та токсикоманія;

тютюнопаління;

відсутність самоконтролю;

фізичні відхилення в нормальній роботі життєво важливих органів;

робітники і домашні ситуації;

стреси.

У сімейному житті агресія є поширеною проблемою, яка сприяє руйнуванню взаємовідносин всередині сім’ї та її розколу.

Відомо, що найбільш всього від агресії страждають діти і жінки, стаючи об’єктами насильства з боку чоловіків. Кожна п’ята представниця слабкої статі, згідно зі статистичними даними, постійно піддається побоям і відчуває панічний почуття страху і ненависть по відношенню до сімейного агресору. Третина злочинів відбувається всередині сім’ї, що підкреслює масштабність проблеми насильства і її глобальність.

Як уберегти себе від прояву агресії?

Сімейні сварки

Для забезпечення можливості уберегти себе від насильства жінці, на початковому етапі побудови відносин з чоловіком, потрібно звертати увагу на його поведінку. Повинні насторожити захоплюючі описи улюбленого про бійки, в яких він сам був безпосереднім учасником, або про своє дитинство, де йому не раз доводилося бути битим батьківським ременем. Статистика стверджує, що третина від загальної кількості таких дітей в майбутньому стають схильними до застосування агресії, перетворюючись на завзятих забіяк.

Причому почуття провини цим особинам чуже і з легкістю перекладається на більш тендітні жіночі плечі. У більшості випадків потяг до насильства невиліковно, тому слід з крайньою обережністю будувати відносини з даною людиною або відмовитися від них зовсім, щоб в майбутньому лікування агресії не полягали на тендітні жіночі плечі. У кожному разі спроби наставити таку особу на шлях істинний зі щирою вірою в його виправлення виявляться марними.

Алкоголізм

Ламати, жбурляли, розбиваємо навколишні предмети чоловіком, які у стані гніву, також вказують на його неврівноваженість і відсутність самоконтролю. Загрожує це тим, що в один прекрасний момент заміною підручного предмета при сплеску негативних емоцій може стати близька людина — неважливо хто. В даному випадку цей хтось стає жертвою агресора, якої останній, позбавивши її самоповаги, починає диктувати свої умови і ретельно, з максимальною підозрілістю, контролювати кожен крок.

Загрози, що мають місце по відношенню до жертви, не повинні сприйматися як щось несерйозне. Вони несуть саму безпосередню небезпеку, обов’язково захопливу фізичне насильство, і вимагають прийняття негайних заходів для лікування ворожого суб’єкта.

Типи чоловіків-агресорів

Жінки, стаючи об’єктом агресора, не можуть зрозуміти, як вести себе далі, що робити, до кого звертатися і куди бігти. Для розуміння причини жорстокого поводження з боку чоловіка необхідно знати, до якого типу останній належить:
шкуродер;

У зовнішньому середовищі є ідеальним сім’янином, «душею» будь-якої компанії, турботливим чоловіком, що обожнює свою дружину. Достатня кількість людей заздрить цій жінці, яка має такого прекрасного і милого чоловіка, з яким фантастично пощастило. Все докорінно змінюється по приходу улюбленого додому, миттєво знімає маску і захоплено зганяє злість на своїй половині, займаючись її «лікуванням».

деспот;

Найнебезпечніший тип чоловіка, який вважає, що йому в родині дозволено все і вся. Дружина, яка має постійні побої з його боку, боїться кому-небудь розповісти про них у зв’язку з можливим посиленням ситуації. Нерідко бійки відбуваються в нетверезому стані, на очах друзів, без певного приводу, причому чоловік не вважає за потрібне вибачитися за заподіяне насильство перед заляканою дружиною.

невдаха;

Лікування таблетками

Чоловік із заниженою самооцінкою, який не зумів реалізувати себе в навколишньому світі. Накопичену агресію і злість за невдале життя зганяє на більш слабкою жінці. Вважає, що в його невдачах винні всі, крім нього: суспільство, політична ситуація, сусіди, дружина і діти, врешті-решт. Нерідко дружить з алкоголем і найбільш небезпечний у нетверезому стані.

бунтар.

У житті любить свою сім’ю, піклується про неї, бере участь в домашньому побуті. Але це відбувається до певного моменту. У стані алкогольного сп’яніння стає абсолютно некерованим, втрачає над собою контроль, застосовує грубу фізичну силу. На ранок здатний усвідомити, що сталося, покаятися, щиро вибачитися перед дружиною з клятвеними обіцянками, що подібного більше не повториться.

Діти обличчям до обличчя з агресією

Чоловіча агресія може бути спрямована в бік дітей і тварин, не здатних дати пряму відсіч. Якщо це відбувається, від даної людини потрібно просто тікати, щоб уникнути настання гірших наслідків. Чоловік, одного разу підняв руку на жінку, зможе це зробити і по відношенню до її дитини. Провокуючим фактором прояви агресії є вживання алкоголю або інших психотропних препаратів — вірних супутників особистостей, схильних до прояву насильства.

Агресія на дітей

Жінці, яка відчула одного разу і, можливо, не раз насильство з боку такого чоловіка, не варто вірити ніяким його умовлянням. Механізм агресії запущений, і її прояв стане постійним, так як буде потребою зганяння злості і накопичився негативу у агресора.

Важливо враховувати, що проблему насильства в сім’ї може виразно бачити жертва агресора, але ніяк не він сам. Саме тому насильник категорично відмовлятиметься від психологічної допомоги та лікування.

Слабкій половині ні в якому разі не варто терпіти по відношенню до себе насильство, марно тішачи себе надією, що агресор усвідомлює свою провину і візьметься за розум. Бачачи покірне і спокійне ставлення до подій спалахів гніву, чоловік буде проявляти його знову і знову, ставлячись до цього як до нормального побутовому явищу.

Терпіння і бездіяльність — вороги агресії

Бездіяльність і терпіння — найгірше рішення, яке може бути.

Свідками, а можливо, і жертвами агресора можуть бути діти, про яких чоловік-агресор під час нападів невиправданого гніву думає найменше. Живуть в середовищі жорстокості і постійних бійок, які отримують психологічну травму на все життя, вони копіюють для себе цю її модель як щось звичне. У майбутньому, при дорослішанні, така агресія може стати рисою характеру особистості та проявлятися по відношенню до своїх близьких.

Жити з агресором небезпечно, так як на першому місці у нього стоїть задоволення власних амбіцій і виміщення злості з проявом сили по відношенню до своїх близьких.

Профілактика і лікування агресії

Заспокійливі настої з трав

Профілактика і лікування нападів агресії складаються з медичної допомоги фахівців і соціальних заходів, що полягають у своєчасному визначенні оточуючими початку нападу і грамотному поведінці під час його тривалості.

Втихомирювати агресію у чоловіка складно, так як ним керують тільки негативні емоції. Тому краще перемикати увагу агресора на позитивні моменти. Людям, що зважилися вступити в конфлікт з агресором, необхідно вести себе максимально врівноважено і спокійно, перебуваючи від нього на безпечній дистанції.

Якщо ніякі методи: розмови, вмовляння, допомога психолога, лікування — не змогли принести бажані результати, єдиним виходом для жінки буде тільки розлучення. Зрозуміло, що існуючий страх перед невідомістю, занепокоєння про матеріальне забезпечення себе і своїх дітей змушує жінок терпіти регулярні побої, сподіваючись у майбутньому на поліпшення сімейної ситуації.

Причини життя з агресором

Матеріальна залежність

Причини, які примушують жінку жити у вже звичному страху:

Матеріальна залежність від чоловіка, який може бути в сім’ї єдиним годувальником, впевненим у тому, що сім’я від нього нікуди не дінеться. Непрацююча дружина боїться залишитися одна, так як не знає, на які кошти зможе утримувати себе і малюків. В даному випадку їй потрібно влаштуватися на роботу і звернутися до родичів з проханням допомогти з житлом або матеріально на новому життєвому етапі.

Страх нової хвилі агресії. Жінка боїться, що кинутий чоловік знайде її і помститься, аж до летального результату. Цей страх змушує її жити з агресором і терпіти насильство з його боку. Хоча від такої людини обов’язково потрібно бігти, на час сховатися, зникнути з його поля зору, що захистить від очікуваної агресії.

Звичність напруженої ситуації в сім’ї. У деяких випадках жінкам-жертвам це навіть на руку, оскільки оточуючі її жаліють, співчувають, приймають її бік, засуджуючи чоловіка-агресора. Буває, що сама жінка боїться собі зізнатися, що сформована ситуація її цілком влаштовує. В даному випадку існує тільки один вихід — перестати грати амплуа жертви, чи не терпіти агресію і подумати в першу чергу про дітей.

Б’є — значить любить. Правило, яким багато жінок, обманюючи себе, виправдовують насильницьке поведінку свого чоловіка. Помилка полягає в тому, що жертва вважає його агресивні вчинки доказом міцної любові і ревнощів. В якості турботи слабка стать, відчуває брак любові та уваги, розглядає наносяться побої.

Боязнь залишитися одній. Страх залишитися на самоті і нереальність зустріти у своєму житті любов спонукає жінку не змінювати ситуацію і терпіти приниження: нехай краще буде такий чоловік, чим не буде ніякого. У реальності багато жінок, які ризикнули змінити життя, з набуттям незалежності успішно побудували своє щастя з іншою людиною.

Віра в міф, що поведінка чоловіка зміниться на краще. Пам’ятаючи його на початку відносин турботливим і люблячим, жінка сподівається, що все можна повернути, потрібно лише трохи терпіння і часу. Це помилка. Якщо чоловік не вирішить змінитися сам, жінка так і буде терпіти побої з його боку.

_http: //youtu.be/QDD8MYuYEv8

Всього лише крок до нового життя

Життя дана одна, і її якість залежить безпосередньо від людини. Щоб ризикнути зробити крок і піти від чоловіка-агресора, жінці потрібно:

Думати про власне здоров’я. Забуваючи про себе, вона розчиняється в дружині, оточуючи його турботою і комфортом. Насильство і постійно присутній страх підривають психічний і фізичний стан жінки.

Мати власну думку і не боятися піти від чоловіка в страху, що оточуючі і родичі засудять цей вчинок. Кому, як не жертві насильства, потрібно прийняти рішення, від якого залежить подальше життя її і дітей.

Підвищувати самооцінку. Живучи на одній території з чоловіком-агресором, не дозволяти себе ображати, намагаючись давати відсіч усім його витівок. Не допускати підняття руки в свою сторону.

Не приховувати факт насильства. Часто агресор боїться зовнішнього осуду, застосування по відношенню до нього заходів з боку правоохоронних та адміністративних органів, тому жінці ні в якому разі не можна замовчувати акти насильства.

_http: //youtu.be/ZdFz1YJocow

Використовуючи ці рекомендації і набравшись сміливості, ви зможете докорінно змінити своє життя і життя своїх дітей, і неодмінно на краще.