Як збільшити рухливість сперматозоїдів дієта, використання препаратівРухливість сперматозоїдів є одним з найважливіших факторів, що визначають чоловічу здатність до продовження роду. Зниження їх рухливості призводить до розвитку безпліддя. Відповідно до результатів останніх досліджень, частота безпліддя серед чоловіків стрімко наздоганяє аналогічний показник серед жінок. Необхідно відзначити, що приблизно в половині випадків встановити причини, через які рухливість сперматозоїдів знижується, неможливо.

Малорухливі сперматозоїди як проблема

Тому, для того щоб припинити зниження рухливості і повернути її на нормальний рівень, доводиться складати програму лікування, використовуючи для цього препарати широкого спектра. Для цього застосовуються спеціальні фармакологічні препарати, які добре зарекомендували себе відносно підвищення рухливості сперматозоїдів. Однак, перш ніж вивчати інформацію про те, як збільшити рухливість сперматозоїдів, необхідно розібратися, через що вона може знижуватися.

Чому знижується якість сперми?

Зайва вага як причина поганої сперми

Розбиратися в тому, як підвищити життєздатність і активність сперматозоїдів і як поліпшити якість сперми в цілому, нескладно. Набагато важче, а в більшості випадків і зовсім не можливо, зрозуміти, що саме призвело до зниження їх рухливості. Можна виділити ряд факторів, які обов’язково враховуються при пошуку відповіді на питання про те, як збільшити рухливість сперматозоїдів. Серед таких факторів виділяють:

Вікові зміни. Чим старше чоловік, тим менше тестостерону виробляє його організм. Через це дуже часто відбувається зниження рухливості сперматозоїдів.

Надмірна вага.

Інсулінорезистентність. В даному випадку вона розглядається як стан, що передує цукровому діабету. Головною причиною появи інсулінорезистентності є нездатність рецепторів до адекватної реакції на нормальний вміст інсуліну в крові людини.

Артеріальна гіпертензія. На тлі даного захворювання відбувається ураження мікроциркуляторного русла, порушується нормальне кровопостачання статевих органів, що також знижує кількість рухливих сперматозоїдів.

Варикоцеле.

Цукровий діабет, що приводить до порушення чоловічої репродуктивної функції в цілому і знижує кількість рухливих сперматозоїдів зокрема.

Різного роду інфекції урогенітального тракту.

Порушення розвитку статевих органів, особливо яєчок.

Неопущення яєчок в мошонку. Через це порушується температурний баланс, в результаті чого сперматозоїди гинуть.

Порушення будови сім’явивідних шляхів.

Різноманітні порушення сексуального характеру.

Тому, перед тим як збільшити рухливість сперматозоїдів, необхідно проаналізувати свій спосіб життя і позбутися від наявних захворювань.

Вітаміни та інші елементи, що впливають на рухливість сперматозоїдів

Підвищити рухливість чоловічих сперматозоїдів можна різними шляхами. Насамперед необхідно відмовитися від шкідливих звичок і захистити себе від стресових ситуацій.
Аналіз крові на рівень цукру

Збільшити активність спермотозоидов дозволяють певні продукти харчування та препарати. Перед тим як збільшити активність чоловічих сперматозоїдів з використанням будь-яких препаратів, необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Необхідно додати в свій раціон продукти і препарати з вмістом наступних компонентів:

Вітаміну Е. Даний вітамін забезпечує захист чоловічого організму від нестабільних молекул і вільних радикалів. При прийомі вітаміну Е спостерігається загальне поліпшення репродуктивної функції.

Цинку. Він викликає поліпшення складу сперми і збільшує її кількість. Цинк міститься в зернових, горіхах, різних морепродуктах, нежирному м’ясі.

Селену. Продукти з вмістом селену теж дозволяють істотно підвищити кількість рухливих сперматозоїдів. З ними в сперму чоловіка надходить багато білка. Це сприяє поліпшенню якості насіння і зменшує ймовірність появи різноманітних вад у плода. Селен міститься в морепродуктах, яйцях, часнику та інших продуктах.

L-карнітину. Досліди, проведені з добровольцями, показали, що L-карнітин дозволяє підвищити рухливість сперматозоїдів до 4 разів. Даний компонент міститься у великій кількості в молочних продуктах і в м’ясі.

Слід додати в свій раціон продукти з протизапальними і полівітамінними властивостями, підвищують якість сперми. Вони дозволяють істотно поліпшити рухливість чоловічих сперматозоїдів. Серед таких продуктів можна виділити імбир і мак. Їх постійне вживання дозволяє істотно збільшити кількість здорових і активних сперматозоїдів.

Дієта для поліпшення якості сперми

Включення в раціон моркви

З метою збільшення рухливості сперматозоїдів слід переглянути свій раціон і включити в нього безліч корисних продуктів. Суттєво збільшити кількість здорових сперматозоїдів дозволяють морква, курага, вівсяна каша і червоний перець. Головною діючою речовиною даних продуктів є вітамін А. Він підвищує якість сперми і благотворно впливає на рухливість чоловічих сперматозоїдів.

При дефіциті вітаміну А чоловіча фертильність може знижуватися. Це призводить до того, що сперматозоїди стають млявими, слабкими і набагато менш рухливими. Вітамін А можна отримувати з різної зелені, такий як шпинат, зелений салат і брокколі. Міститься він у молочних продуктах і солодкій картоплі. Однак важливо не переборщити, тому в надлишку даний вітамін здатний негативно позначитися не тільки на рухливості сперматозоїдів, але і на стані здоров’я в цілому.

Чоловікам, чиї сперматозоїди не є рухомими, слід обов’язково включити в свій раціон продукти з вітаміном С: полуницю, помідори, спаржу і т.д. Вони будуть благотворно впливати на рухливість і в цілому життєздатність сперматозоїдів. Вітамін С міститься в більшості з тих продуктів, до складу яких входить вітамін А. Антиоксиданти з даних продуктів нейтралізують шкідливий вплив вільних радикалів і збільшують якість і кількість сперми. Помідори краще вживати в обробленому вигляді. Їх можна консервувати, запікати і тушкувати.

Волоські горіхи багаті жирними омега-3 кислотами

Обов’язковою складовою дієти для збільшення рухливості сперматозоїдів є продукти з жирними омега-3 кислотами. Це волоські горіхи, анчоуси, сьомга і т.д. Такі продукти сприяють поліпшенню кровопостачання, у тому числі і статевих органів, надаючи благотворний вплив на репродуктивну функцію. У спермі здорового чоловіка міститься безліч різних жирних кислот. А ось в насінні менш здатного до зачаття чоловіки багато з них відсутні. Не будуть зайвими креветки, краби і курчата.

Не відмовляйтеся від морепродуктів, яєць і м’яса індички: вони дуже багаті цинком. Багато медичні препарати, призначені для поліпшення якості сперми, ґрунтуються саме на цинку. Його недостатній вміст часто призводить до зниження вироблення тестостерону, в результаті чого кількість здорових сперматозоїдів помітно зменшується. Також цинк входить до складу вівсянки, яловичини, різних йогуртів та зернових.

Якість сперми погіршується при нестачі фолієвої кислоти. Щоб цього уникнути, в раціон потрібно додати зелені овочі, авокадо, бобові й цільні зерна. Фолієва кислота є дуже важливим компонентом чоловічої фертильності. При її нестачі в організмі батьків у плода можуть почати розвиватися різноманітні патології. Налагодити вироблення фолієвої кислоти можна за допомогою зеленого перцю, яблук, огірків.

Дослідження сперми на рухливість сперматозоїдів

В даний час, для того щоб здати спермограмму і перевірити рухливість сперматозоїдів, необов’язково йти в лабораторію. В аптеках продаються спеціальні домашні тести. Вони допоможуть визначити, чи є у чоловіка проблеми з рухливістю сперматозоїдів. Однак повністю довіряти таким тестам фахівці не рекомендують. Краще здати повний аналіз, бажано в кількох різних клініках. З результатами таких аналізів слід прийти до лікаря. І вже він випише конкретні препарати і призначить дієту.

Використання медичних методів

Назви всіх препаратів, наведених далі, дані виключно в ознайомлювальних цілях. Ні в якому разі не починайте вживання нічого з перерахованого без консультації лікаря.

Лікарські препарати для збільшення рухливості сперматозоїдів

У більшості випадків чоловікам призначаються препарати, що містять вітаміни Е і С, що поліпшують регіональний кровотік і дозволяють збільшити активність сперматозоїдів. Зазвичай це трентал і актовегін. Серед препаратів на основі цинку найбільш популярний «Спеман», а з антиестрогенов добре відомий «Клостілбегід». Можуть бути показані засоби тестостерону: андриол і провирон, а також гонадотропіни прегнил, пергонал та ін.

До складу «спеман», використовуваного для лікування чоловічого безпліддя, входить цілий комплекс лікарських рослин з простатотропним дією і андрогеноподібні властивістю, що дозволяє підвищити активність сперматозоїдів. У його складі містяться оксамитові боби зудять, пармелія перлова, зозулинець чоловічий та інші компоненти.

Даний препарат має простатотропное, протизапальну, протинабрякову та діуретичну властивість. Крім цього, він покращує мікроциркуляцію в тканинах простати і робить благотворний вплив на чоловічу статеву функцію.

_http: //youtu.be/kcZRbYzNRcM

При наявності запалень і / або доброякісної гіперплазії простати цей препарат зменшує запалення, позбавляє від застійних явищ, сприяє поліпшенню мікроциркуляції, прибирає набряклість простати. При безплідді він дозволяє збільшити активність сперматозоїдів, робить сперму менш в’язкою і стимулює сперматогенез.

_http: //youtu.be/1dpJqH_Nbjc

Не починайте прийом ніяких препаратів без попередньої консультації фахівця. Будьте здорові!