Як збільшити вироблення тестостерону харчування, заняття в тренажерному заліТестостероном називається чоловічий статевий гормон (один з андрогенів), який синтезують залози внутрішньої секреції — чоловічі насінники і наднирники.

Тестостерон

Багато чоловіків задаються питанням, як підсилити вироблення тестостерону для поліпшення потенції і додання більш мужнього зовнішнього вигляду.

Всупереч поширеній думці, тестостерон виробляється не тільки у чоловіків, а й у жінок. У представниць прекрасної статі цей гормон в невеликих кількостях виробляється яєчниками і наднирковими.

Тестостерон у чоловіків відповідає за процес маскулінізації у хлопчиків, впливає на чоловіче статеве дозрівання, регулює сперматогенез, сприяє розвитку вторинних чоловічих статевих ознак. Завдяки нормальному рівню андрогенів у чоловіків формується традиційна сексуальна орієнтація і правильне статеву поведінку. Крім того, тестостерон у чоловіків впливає на метаболізм, підтримуючи фосфорний і азотистий обмін.

Синтез тестостерону регулюється гормонами гіпофіза. У жінок тестостерон в організмі в нормі виробляють залози внутрішньої секреції — яєчники, перетворюючись в клітинах фолікула в естрогени (жіночі статеві гормони), які сприяють збільшенню зростання молочних залоз і регуляції менструального циклу, і наднирники. Посилення секреції тестостерону залозами і його підвищений рівень у жінок призводить до порушення менструального циклу і появи мужеподобного зовнішнього вигляду.

Медичні норми тестостерону у чоловіків вважаються 11-33 нмоль / л у чоловіків і 0,24-3,8 нмоль / л у жінок.

Симптоми зниження тестостерону у чоловіків

Імпотенція

низьке лібідо;

імпотенція;

поява жирових відкладень за жіночим типом;

зниження м’язової маси;

остеопороз;

зниження тонусу шкіри і м’язів;

дратівливість, плаксивість, безсоння, депресія;

занепад сил;

зниження статевого волосяного покриву (пах, ноги, груди, пахвові западини, особа);

зниження щільності яєчок;

жінкоподібність, м’якість, чутливість;

зниження імунітету.

Властивості тестостерону

посилення обміну речовин, спалювання жиру, збільшення м’язової маси і зміцнення кісток;

формування чоловічих вторинних статевих ознак;

вплив на сперматогенез;

вплив на потенцію;

формування інтересу до жіночої статі;

підвищення імунітету і зміцнення судин;

вплив на чоловічі риси характеру: агресивність, ініціативність і мужність.

Від чого залежить вміст тестостерону?

Малорухливий спосіб життя

Час доби. У чоловіків підвищений тестостерон в крові спостерігається вранці після пробудження, до вечора концентрація андрогенів в крові знижується, досягаючи мінімуму перед сном.

Фізичне навантаження. Доведено, що після спортивних занять в крові спостерігається підвищений тестостерон. Але при сильних фізичних навантаженнях і перевтомі, навпаки, має місце зниження статевого гормону.

Вік. Вік суттєво впливає на залози внутрішньої секреції, знижуючи рівень тестостерону з роками. Підвищений рівень чоловічого статевого гормону буває у юнаків в період статевого дозрівання. Після 25-30 років вироблення тестостерону починає поступово знижуватися приблизно на 1% на рік.
Спосіб життя. Вироблення тестостерону в організмі залежить від способу життя чоловіка. Правильне харчування та спортивні заняття допомагають підвищити рівень чоловічого статевого гормону, а алкоголізм, наркоманія, ожиріння та малорухомий спосіб життя, навпаки, роблять негативний вплив на вироблення тестостерону в організмі.

Фізичне здоров’я. Деякі ендокринні та онкологічні захворювання серйозно впливають на вироблення андрогенів. Тому потрібно не забувати, що раптове невмотивоване зниження чоловічих статевих гормонів є приводом для звернення до лікаря-фахівця. Про хворобу може говорити і різко підвищений рівень тестостерону.

Психологічний стан. Стреси і депресії можуть негативно впливати на вміст тестостерону в крові. Причиною цього є гормон стресу — кортизол, який блокує синтез тестостерону в організмі.

Визначення рівня тестостерону

Чоловіка з низьким рівнем статевих гормонів у крові лікар-фахівець може визначити за характерними зовнішніми ознаками (зменшення оволосіння за чоловічим типом, зниження м’язової маси, зменшення яєчок, імпотенція, жінкоподібність і відкладення жирової тканини). Однак для більш точного визначення статевого гормону необхідно здати аналіз крові. Аналіз бажано здавати в ранковий час натщесерце. Перед процедурою рекомендується обмежити на добу фізичні навантаження і відмовитися на 8:00 від куріння.

Як підвищити тестостерон в крові?

Медикаментозне підвищення тестостерону

Якщо ви помітили у себе ознаки зниження чоловічого статевого гормону, то насамперед потрібно визначити причину цих гормональних змін.

Для цього бажано звернутися до лікаря-ендокринолога для виключення серйозних захворювань. Якщо фахівець не побачив причин для занепокоєння і зниження тестостерону несильно виходить за рамки фізіологічних вікових норм, то можна спробувати збільшити вироблення тестостерону самостійно, не вдаючись до хімічних гормональним препаратам.

Як виробити тестостерон природним шляхом?

Правильне харчування

Дотримання режиму. Підняти рівень тестостерону в крові допоможе правильний режим харчування. Як виробити в себе звичку правильно харчуватися? Дуже просто. Намагайтеся приймати їжу 4-6 разів на день невеликими порціями, розподіляючи найбільшу кількість калорій в першій половині дня.

Відмова від шкідливих продуктів, які негативно впливають на вироблення тестостерону.

До них відносяться:

Продукти, що містять хімічні барвники, добавки та консерванти. Лимонади, чіпси, фастфуд, продукти швидкого приготування і консерви вкрай негативно впливають на гормональний фон в організмі і руйнують власний тестостерон. Намагайтеся вживати в їжу натуральні продукти хорошої якості.

Кофеїн. Потрапляючи в кров, кофеїн практично припиняє вироблення тестостерону. Чоловікам особливо не рекомендується вживати розчинна кава, оскільки він сприяє перетворенню тестостерону в естроген. Безпечним є 1 чашка натуральної кави в день або чай в будь-якій кількості.

Соя. Науково доведено, що соєві продукти знижують вироблення тестостерону.

Надлишок солі і цукру. Надмірне вживання солі і цукру негативно позначається на рівні чоловічого статевого гормону.Тютюнопаління та алкоголь

Напої з вуглекислим газом. По-перше, газовані напої містять вкрай величезну кількість цукру, а по-друге, наявність вуглекислоти в газованій воді підсилює процеси окислення в організмі і негативно впливає на вироблення андрогенів.

Імпортне м’ясо. Більшість імпортного м’яса містить жіночі гормони, які колють тваринам за життя для швидкого збільшення їх маси. Ці штучні естрогени негативно впливають на чоловічий гормональний фон.

Продукти штучного копчення. Доведено, що коптильна рідина згубно діє на чоловічі яєчка, які виробляють тестостерон.

Рослинна олія (крім оливкової). Майонез і надмірне вживання рослинних олій знижують рівень тестостерону в крові через велику вмісту в цих продуктах полінасищенних жирних кислот.

Алкоголь і нікотин. Вони є отрутами і згубно впливають на тканини яєчок, знижуючи їх працездатність, що призводить до імпотенції, погіршення якості сперми і зниження рівня тестостерону

Поліпшити вироблення тестостерону можуть допомогти корисні продукти харчування, до яких відносяться:

М’ясо. Як би не пропагувався вегетаріанцями відмова від м’ясної їжі, нормальний рівень тестостерону важко підтримувати без достатньої кількості м’ясної їжі в раціоні. Холестерин, що міститься в м’ясі, є основою вироблення чоловічих статевих гормонів. Крім того, в м’ясі присутній цинк, вкрай необхідний для чоловіків. Корисні будуть нежирна куряча грудка, стейк з яловичини і бефстроганов.

Морепродукти. Вживання в їжу морепродуктів давно зарекомендувало себе з хорошого боку для чоловічого статевого здоров’я.

Вуглеводи. Низьковуглеводну харчування негативно впливає на енергетичний обмін в організмі, що може знижувати рівень чоловічого статевого гормону.

Корисні жири. Вживання в їжу корисних жирів позитивно впливає на вироблення тестостерону. До корисних жирів можна віднести жирну рибу, банани, горіхи, авокадо, оливкова і арахісове масло, яєчні жовтки.

Натуральне червоне вино. Стакан сухого червоного вина в день (але не його сурогати) нейтралізує фермент ароматазу, яка перетворює тестостерон в естроген.

Спеції. Червоний перець, часник, каррі і кардамон пригнічують фітогормони в продуктах харчування, які можуть негативно впливати на чоловічий гормональний фон. Тому в східних країнах, де прийнято використовувати велику кількість спецій, сексуальні здібності чоловіків на порядок вище, ніж у європейців.Вітаміни в овочах

Продукти, що містять дііндолілметан. Ця речовина допомагає організму позбавитися від естрогенів, які потрапляють в чоловічий організм з продуктами харчування (пестициди, гормони росту). Дііндолілметан у великій кількості містять кольорова, білокачанна, брюссельська капуста і брокколі.

Амінокислота аргінін. Дослідження показали, що додавання в їжу 2 г L-аргініну у чоловіків збільшувало вироблення тестостерону.

Мінерали (цинк, селен, кальцій). Ці мінерали дуже важливі для чоловіків. Цинк гальмує перетворення тестостерону в естрогени. Селен бере участь у синтезі. Кальцій є будівельним матеріалом для кісткової, м’язової та нервової тканини. Для підтримки високого рівня тестостерону необхідно вживати в їжу не менше 1000 мг кальцію і 200 мг селену в день. Крім мінеральних добавок селен міститься в часнику, а кальцій в молоці, сирі і сирі.

Вітаміни. Особливе значення для чоловічого здоров’я мають вітаміни А, В, D, С і Е. Вітамін С, як і цинк, перешкоджає перетворенню тестостерону в естроген, вітамін Е має антиоксидантні властивості, які роблять чоловічий статевий гормон більш стійким, а вітаміни А, В і D беруть участь у синтезі тестостерону.

БАДи. Біологічні активні добавки, які продаються в аптеці, можуть позитивно впливати на сперматогенез і чоловічу потенцію, збільшуючи рівень тестостерону. Найбільш популярними вважаються йохимбе, жирні кислоти Омега-3, L-картінін, женьшень, комплекс амінокислот для чоловіків та ін.

Заняття в тренажерному залі

Базові силові вправи з поступовим збільшенням навантаження в тренажерному залі або будинку з гантелями можуть суттєво підняти рівень тестостерону. Відповідні комплекси можна знайти в інтернеті або пройти початкове навчання з інструктором. Важливо не перенапружуватися в тренуваннях і чергувати навантаження з відпочинком, інакше може вийти зворотний ефект від занять.

_http: //youtu.be/lsRTwQ0QhgE

Здоровий спосіб життя

Відмова від алкоголю і куріння, дотримання режиму дня, повноцінний сон, відсутність стресів, регулярне статеве життя, а також боротьба із зайвою вагою і профілактика перегріву яєчок значно сприяють поліпшенню чоловічого здоров’я і допомагають у виробленні власного тестостерону природним шляхом.