Японський масаж обличчя цоганЯпонський масаж — техніка відома з давніх часів, яку відродив косметолог Хіросі Хисаши. Є кілька різновидів цієї техніки: цоган, кобідо, шиацу, асахі.

Відмінності полягають у стимуляції точок акупунктури і ступеня тиску на них. Але одночасно з відмінностями, всі вони мають об’єднуючу складову: масажі спрямовані на відновлення пружності шкіри, поліпшення структури, кольору і збереження її молодості і краси.

Перед процесом необхідно очистити і зволожити шкіру. Для цього потрібно змити весь макіяж, протерти її лосьйоном або тоніком, нанести жирний крем або косметичне масло (абрикосове, лляна, персикове). При відсутності таких засобів підійде олія.

Після проведення курсу японського масажу обличчя прямо на очах розправляється і розквітає. Техніка проведення сеансу передбачає повернення на місце кісток черепа, масування сполучних тканин, глибоких м’язів і лімфатичної системи.

Вплив здійснюється легкими, плавними рухами, які чергуються невеликим тиском пальців на певні ділянки обличчя і шиї.

Масаж виконує наступні функції:

 • Покращує пружність шкіри;
 • Стимулює лімфодренаж;
 • Прибирає набряклість, кола і «мішки» під очима;
 • Підтягує овал особи;
 • Піднімає загальний настрої і рівень самопочуття.

Перед початком сеансу слід обов’язково вивчити розташування лімфатичних вузлів, визначити призначення та протипоказання для конкретної людини. Масажувати область лімфовузлів необхідно дуже дбайливо, злегка натискаючи за напрямом лімфи і уникати безпосереднього тиску на них.

Тривалість сеансу складає всього лише 10-15 хвилин. Але навіть цього короткого часу достатньо для того, щоб ви відчули себе посвіжілої і молодшою. Під час лімфодренажу тіло починають залишати шкідливі речовини і токсини.

Для полегшення процесу, при масажі можна користуватися спеціальними косметичними засобами з ароматичними маслами, вітамінами і фруктовими кислотами.
Протипоказання:

 • ЛОР — захворювання;
 • хвороби лімфатичної системи;
 • онкологія;
 • садна, хвороби шкіри;
 • кровотечі (при менструації можуть підсилюватися);
 • загальне нездужання.

Японський масаж обличчя асахі

У перекладі з японської «асахі» — це ранкове сонце. Ця техніка виконується двома пальцями — вказівним і середнім, або середнім і безіменним.

Це досить активна стимуляція м’язів і вправляння кісток черепа. З боку це може здатися дещо грубим і небезпечним процесом, але досвідчені японці вважають, що відсутність звички таких «струсів», наша шкіра стає занадто в’ялою і чутливою.

Вона схильна до в’янення, млявості і передчасного старіння. Больового впливу практично немає: область лімфовузлів масажується обережно, а інша частина особи — активно, але без фанатизму. Порівняно з іншими, асахі є щадною технікою. Тут не буде ляпасів і щипаний. Десять хвилин такої процедури щодня повернуть вашій шкірі свіжість, а душі — спокій.

Японський масаж обличчя кобідо

Саме завдяки своїй неспішності, мудрості та вміння стежити за собою, японки славляться своєю моложавостью. Масаж — це один з найдієвіших способів розслаблення, а також гармонізації душі та тіла для японських жінок.

Головним напрямком кобідо є зняття напруги в м’язах обличчя за допомогою м’яких і приємних рухів. Застигла маска на обличчі жінки робить її схожою на дерев’яну ляльку. В нашому динамічному суспільстві ми не навчилися вчасно розслаблятися, і дана техніка як не можна краще справляється з цією проблемою.

Дана різновид східних технік включає пощипування, поплескування, кругові рухи по поверхні обличчя і шиї. Всі рухи м’які, спокійні, плавні, а майстер, здійснюючи їх, дотримується головний закон циркуляції енергії.

Навіть одна процедура такого омолодження дозволяє жінці відчути ефект ліфтингу. Використовувані під час процесу аромамасла, підсилюють ефект розслаблення і зняття напруги.

Японський масаж шіацу

Один з напрямів східної медицини — це робота з енергетикою людини. Свого часу японці помітили, що коли людина відчуває біль, то він інстинктивно масажує це місце. Так була винайдена акупунктура.

Шиацу робиться методом натискання (не розтирання) точок акупунктури. Вважається, що така процедура активізує роботу головного мозку, підвищує тонус і поліпшує загальний стан організму.

Для бездоганного вигляду своєї «порцелянової шкіри», японки роблять таку процедуру щодня. Це дозволяє підтягнути овал обличчя, звужують пори і в цілому надавати тонус шкіри, зберігаючи її молодість і привабливість.

Два-три пальці при шиацу натискають на певну точку протягом 10 секунд. Тиск слід принципом: слабкіше-сильніше-слабше. Оскільки йде активація глибинних процесів організму, загальний час сеансу має становити не більше 5-6 хвилин.

Японський масаж обличчя цоган

Цоган відрізняється від інших видів східних технік тим, що проводитися всіма десятьма пальцями в досить інтенсивному темпі. Головним правилом є погладжування лімфатичних шляхів для стимулювання лімфотоку.

Хворобливі відчуття під час проходження лімфатичних вузлів говорить про те, що процес відбувається занадто жорстко. Дотримати баланс між силою і обережністю в даному процесі є основним моментом.

Тому перед процедурою попередньо вивчіть місця розташування лімфовузлів або довіртеся досвідченому професіоналу.

Для масажу на шкіру необхідно нанести достатню кількість масла або крему, оскільки сильний тиск без ковзання може викликати дискомфорт.

В організмі людини всі процеси мають взаємозв’язок. При натисканні і масажуванні прискорюється кровообіг, стимулюється лимфоток, активізуються обмінні процеси. Не знаючи всіх тонкощів, замість незаперечною користі можна ненароком завдати шкоди.

Наприклад — стимулювання мікроциркуляції крові може викликати підвищення тиску. Тому перед проведенням сеансу необхідна консультація грамотного лікаря. Перш ніж ви запишетесь на курс модного процедури, пройдіть відповідне обстеження у кваліфікованого фахівця.

У разі позитивного рішення на користь проведення сеансу, ви отримаєте можливість «розбудити» свою шкіру, знову відчути її свіжість, молодість, пружність і просто отримаєте масу задоволення від унікальних японських технік.