Користь занять йогою для жінокЙога користь для організму

Поголовне захоплення йогою змушує задуматися: а чим же вона хороша? Що так приваблює любителів йоги? Читайте, і ви дізнаєтеся духовну і фізичну сторони цього вчення.

Користь занять йогою для жінок

Йога, користь для організму якої доведена тисячоліттями, останні роки стала невід’ємною частиною життя і російських чоловіків і жінок, що піклуються про своє здоров’я. У перекладі з санскриту «йога» означає «єднання» — з собою, з природою, з життям взагалі. У сучасному трактуванні йога — швидше поєднання аеробіки та деяких духовних практик. Саме така духовна складова і відрізняє йогу від звичного нам фітнесу, де ми тільки тренуємо і зміцнюємо тіло. Йогіни йдуть далі: приводячи тіло в гармонію, вони приводять в порядок розум, думки, а через них — міняють на краще своє ставлення до навколишнього світу.

Новачкам

Якщо ви новачок, почніть знайомство з йогою з рівня для початківців. Пам’ятайте, що складні асани і скрутки можуть більше нашкодити, ніж допомогти непідготовленій людині. А деякі пози йоги і зовсім нездійсненні без психологічного настрою. Це відноситься до складним асанам, які виконуються на голові і стоячи на одних руках.
Чи корисно займатися йогою?

Безумовно, так!

Користь для мозку. Після занять йогою ваш мозок мислить в рази швидше — це факт, доведений науково. У вас розвивається увага, і ви можете контролювати такі почуття, як гнів, страх і похмурі думки.

Користь для нервової системи. Користь йоги для організму полягає і в несприйнятливості до стресових ситуацій, більш спокійному ставленні до всього, що раніше могло викликати шквал негативу.

Користь для серця і дихання. Після йоги легені розширюються, впускаючи в себе якомога більше кисню, а серце зміцнюється. Ризик отримати інфаркт або інше серцево-судинне захворювання падає.

Користь імунітету. Йога допомагає підвищити опірність клітин організму. Постійно займаючись йогою, ви забудете, що таке сезонні простудні захворювання. Організм буде відмінно боротися з інфекціями.

Чим корисна йога для фігури? Вона підтримує її у формі довгі роки, зберігає шкіру молодою і пружною, зміцнює і розтягує м’язи.

Чим корисна йога для жіночого здоров’я?

Спочатку йога існувала тільки для сильної статі, але через час вона стала універсальною. Жінки насамперед оцінять користь йоги для фігури але не можна применшувати і її користь для жіночого організму в цілому. Вона розвиває гнучкість, створює зовнішню і внутрішню гармонію, робить жінку впевненіше в собі і розкриває сексуальність. М’язи підтягуються, зміцнюються, також поліпшується робота всіх внутрішніх органів, у тому числі і репродуктивних. Крім цього, йога розвиває інтимні м’язи і відновлює менструальний цикл. А деякі асани допомагають підготувати жіночий організм до вагітності та пологах або відновитися після них.

Чим корисна йога для чоловіків?

Користь занять йогою для жінок

Експерт матеріалу:

Редакція

Персональний фітнес-консультант, тренер, інструктор і дієтолог

Спеціалізація: Тренування, Харчування, Спортивні добавки

На сторінку автора

Спочатку йога існувала тільки для сильної статі, але через час вона стала універсальною. Йога не тільки розслабляє, але і тонізує чоловічий організм. При виконанні асан тренується витривалість і розвиваються всі групи м’язів. Чоловікам — любителям йоги — тренування у фітнес-залах даються дуже легко, і результатів вони досягають за менший термін.

Займаючись єдиноборствами або іншим видом спорту, ви можете паралельно практикувати і йогу, це зробить м’язи більш еластичними і дозволить краще тримати баланс тіла. Наприклад, вже давно багато спортсменів успішно застосовують асани з йоги під час розтяжки після виснажливих тренувань.

Одне з популярних напрямків — хатха-йога, користь якої полягає у розвитку гнучкості і підтримці здоров’я суглобів і хребта. Хатха-йога відмінно підійде людям, зайнятим розумовою працею, наприклад, за монітором комп’ютера.

Йога — це гарантія вашої гнучкості, здорових суглобів і еластичних м’язів. Зайнятися їй не пізно і не рано ніколи.