Лава для жиму гантелейЛава для жиму гантелей

Жим гантелей: переваги виконання вправи на лаві

Під час виконання вправи задіяні мала і велика грудні м’язи. Допоміжними в цьому випадку м’язами виступають трицепси, дельтоподібні й плечові м’язи. Рух верхній частині руки вперед забезпечують дельти. Клювовидно-плечовий м’яз забезпечує зведення ліктів і їх рух вперед.

За розгинання рук відповідає трицепс. Зубчасті м’язи активізують роботу лопаток, зокрема відведення їх один від одного. Саме тому, вправа вважається базовим, а лава для жиму гантелей незамінним атлетичним снарядом. У даного вправи є ряд переваг: • щоб виконувати жим з гантелями, зовсім не потрібно додаткових засобів безпеки, однак від помічника відмовлятися не варто; • жим на лаві підходить майже всім: атлети, які не можуть дозволити собі виконувати комплекси зі штангою, можуть замінити їх гантелями; • крім цільових груп м’язів задіюються м’язи-стабілізатори, які вкрай необхідні в деяких певних видах спорту.
Згадавши про достоїнства вправи жиму, слід відзначити також і недоліки: • без допомоги помічника на лаву для жиму гантелей з важкою вагою досить складно лягти, а в подальшому і встати. Самостійні спроби провести подібні маніпуляції можуть закінчитися травмами; • при виконанні комплексів з гантелями, є велика ймовірність отримати розтягнення м’язів. Зі штангою таке теж можливо, але в цьому випадку травматизм трапляється рідше; • під час виконання вправи з гантелями, у разі втрати контролю над одним із снарядів, ризик отримання серйозної травми зростає до максимуму. Крім того, можна пошкодити обладнання, за що в тренажерному залі доведеться заплатити кругленьку суму компенсації. Розглянемо класифікацію вправ на лаві для жиму гантелей: • жим під нахилом вгору; • горизонтальний жим; • жим під нахилом вниз.

Основна різниця полягає в положенні тіла під час виконання вправи, а також у тому, що кожне з вправ спрямована на певну групу м’язів. Наприклад, жим на горизонтальній поверхні активізує роботу всіх м’язів грудної клітки, а також трохи дельтовидних і трапецієподібних м’язів. Під нахилом вгору жим спрямований на опрацювання верхніх грудних м’язів, а жим під нахилом вниз створює рельєф м’язам нижньої частини грудей. Важливо під час виконання вправ правильно дихати.

При роботі з малим робочим вагою досить рівномірно і спокійно дихати. Під час роботи з важкими снарядами, слід спочатку зробити глибокий вдих, затримати трохи подих. Дана маніпуляція дозволить підготувати тіло до навантаження.

Видихати слід після виконання найбільш складної частини жиму.