Лава для жиму своїми рукамиЛава для жиму своїми руками

Лава для жиму своїми руками: як в домашніх умовах створити якісний тренажер

Створений нами тренажер буде розбиратися на кілька частин: • стійки; • станину; • лаву; • сталеву трубу, яка фіксує на стійках лаву; • важіль для ніг. Лава для жиму своїми руками в розібраному вигляді досить компактна і легко транспортируемая. В якості комплектуючих деталей використовуються доступні матеріали: куточки, гайки і болти, труби.
Описуваний снаряд дозволяє лаву закріпити в похилому і горизонтальному положенні, а для штанги передбачені три режими роботи, що розширює діапазон виконуваних вправ. Швидка розбирання та збирання снаряда дозволяє економити місце між тренуваннями. Описаний тренажер працює з вільними робочими вагами (гантелі, штанга), стійки служать для фіксації штанги між вправами. Розміри саморобного тренажера рекомендується визначати за власними параметрами, для цього в мережі інтернет можна знайти креслення, що дозволяють спроектувати лаву по вашим бажанням.

Найбільш критичним параметром для лави для жиму своїми руками вважається висота штанги при жимі лежачи в горизонтальному положенні щодо рівня лавки. Величина підбирається так, щоб в положенні лежачи можна було вільно і без сторонньої допомоги зняти зі стійок штангу. Висота лави визначається довжиною нижнього плеча важеля для ніг, при цьому береться запас близько 10 см. Вважається, що чим лава нижче, тим вона буде зручніше.

Висота штанги щодо статі в позиції для присідань визначається, виходячи з росту спортсмена. Станину слід встановити в базове положення, а поперечину на лівій колоні потрібно розгорнути на 90 градусів. Після чого права частина станини підводиться і під її поверхню заводиться перекладина стійок для штанги. Конструкція кріпиться болтами.

Нижню перекладину стійок слід притиснути до нижній правій частині станини і закріпити болтом. При цьому верхні болти не дозволяють стійок повертатися вертикально, а нижній фіксує стійки і станину. Докладне креслення конструкції лави для жиму своїми руками легко знайти в інтернеті і відтворити самостійно.

Сама поверхня лави укладається на станину, після чого кріпиться куточками і металевим стрижнем. Права частина лавки підводиться і за нею проходить труба, яка спирається на спеціальні куточки. При цьому подібне нескладне кріплення є дуже міцним і безпечним.

Проста збірка, коротенько описана вище, дозволяє створити самостійно повноцінний тренажер в домашніх умовах і заощадити гроші на придбанні дорогого спортивного обладнання.