Лікування грибка нігтів. Народні та сучасні методи лікування грибка нігтівЛікування грибка нігтів. Народні та сучасні методи лікування грибка нігтів

Грибкові захворювання в наш час надзвичайно поширені. Зараження звичайно відбувається в громадських місцях, де підвищена вологість і люди часто ходять босоніж. Це можуть бути лазні, сауни, басейни, пляжі. Небезпека підстерігає тих, у кого ослаблений імунітет, не справляється з інфекцією.

Захворювання досить неприємне, а уражене місце виглядає вельми неестетично. Колір нігтя поступово міняється, тьмяніє, стаючи сіро-жовтим або коричневим. Структура нігтьової пластини неоднорідна, шарується і кришиться. Погано те, що часто грибок на цьому не зупиняється і вражає шкіру, поширюючись поступово по всьому тілу.

Для боротьби з мікозів в нашому розпорядженні є народні та сучасні методи лікування грибка нігтів. В наш час захворювання, на щастя, піддається лікуванню на будь-якій стадії, навіть дуже запущеною. Раніше практично єдиним способом лікування було видалення ураженого нігтя. Бувало й так, що це не усувало проблему: новий ніготь виростав з грибком. Якщо все-таки вирішувалися на консервативне лікування грибка нігтів, то воно тривало роками. Сучасні протигрибкові препарати набагато більш ефективні. Плюс ще й у тому, що вони надовго затримуються в нігтях, що служить додатковим захистом. Зцілення настає в термін від декількох тижнів до декількох місяців.
Види лікарських засобів від мікозу нігтів: капсули, таблетки для прийому всередину і лаки, мазі, пластирі для зовнішнього застосування. Їх можна поєднувати для посилення лікувального ефекту. Тут уже потрібен індивідуальний підхід до кожного пацієнта, а спосіб лікування залежить від тяжкості та форми захворювання. Приймати дані препарати без консультації лікаря не можна, так як вони досить токсичні, з безліччю протипоказань.

Памятайте, що люди, близько контактують з хворим, також піддаються небезпеці зараження. Найчастіше це члени родини. Тому їм необхідно приділити особливу увагу дотриманню правил особистої гігієни. Перш за все, носити тільки власне взуття. Для профілактики обробляти ноги мазями, аерозолями або спреями з протигрибковим ефектом.

Любителі використовувати народні засоби можуть спробувати наносити на хворі місця 5% -й розчин йоду 2 рази на день протягом приблизно 20 діб. Відчуватиметься легке печіння, але доведеться потерпіти.

Не менш популярним при лікуванні мікозів є прополіс. Тампони, просочені 20% -й настойкою прополісу накладають на ніготь з грибком. Через деякий час старий ніготь відпадає, а новий росте вже здоровим.

Всім відомі корисні властивості чайного гриба. Компрес з його пластини утеплюють поліетиленом, закріплюють бинтом, надягають шкарпетки і залишають на цілу ніч. Ранок доведеться присвятити видаленню омертвілих ділянок, а також обробці нігтів йодом. Застереження: засіб досить болісне, але дієве. У підсумку, після декількох процедур новий ніготь виростає без слідів грибка.

З метою запобігання рецидиву захворювання дуже важлива санітарна обробка та дезінфекція особистих речей — одягу, взуття, предметів догляду за нігтями, постільної білизни, місць загального користування. З цією метою застосовуються такі засоби як хлорамін, формалін, оцтова кислота. Особисті речі кипятять і пропрасовують. Пилочки і ножиці обробляють спиртом і обпалюють вогнем. Всі ці заходи додадуть впевненості в тому, що неприємне захворювання не повернеться і не торкнеться ваших рідних і близьких.

Дотримання правил особистої гігієни, носіння зручного, якісного взуття, використання спеціальних захисних препаратів, догляд за нігтями і стопами, дотримання обережності при відвідуванні басейнів, лазень, саун і загальне зміцнення здоровя допоможуть вам запобігти микоз нігтів.