Навіщо повязана червона нитка на зап’ястіКожному з нас доводилося бачити людей, у яких на лівому зап’ясті повязана червона ниточка. При цьому ми навіть не замислюємося, а для чого її носять, і яку роль вона грає. Однак зараз можна її побачити на руках багатьох знаменитостей, часом навіть деякі мами пов’язують червону ниточку своїм дітям, намагаючись їх захистити від пристріту і поганих розмов.

Витоки

Існує легенда про демониця Ліліт, яка відома також, як перша дружина Адама. Вона хотіла бути з ним на рівних, але чоловік був проти, через що Ліліт полетіла. Три ангела нагнали її і намагалися повернути, але вона розсердилася і сказала, що буде кожен день умертвляти по сто немовлят.

Однак їм вдалося взяти з неї обіцянку не вбивати дітей, на яких будуть знаки ангелів або її ім’я. Червоність — було ще одним ім’ям Ліліт. Тому єврейські жінки пов’язують на зап’ясті своїм дітям червоні ниточки, щоб захистити їх від демоніци.

Відомі такі способи застосування нитки.

У деяких культурах матері дітям зав’язують мотузочки, щоб захистити їх від шкірних захворювань і висипу.

У Болгарії існує традиція, згідно з якою червона нитка на зап’ясті, звана мартеніци, пов’язується і не знімається протягом усього місяця.

В Індії на червоному шнурочку носять оберіг рудракші.

На Русі червону нитку пов’язували на руки для того, щоб уникнути пристріту, а обмотування їй рогів тварин дозволяло захистити від лісових духів.

У багатьох народів прийнято зав’язувати мотузку на руках і ногах при хворобах суглобів, кровотечах та розтяжках.

Раніше за допомогою нитки намагалися лікувати бородавки, зав’язуючи таке число вузликів, скільки на тілі було бородавок.

Можна зустріти оберіг на руках багатьох знаменитостей. Однією їх перших стала її пов’язувати Мадонна. Крім неї з цим амулетом були помічені Девід Бекхем, Брітні Спірс, Демі Мур. Серед російських зірок, це Лоліта, Лера Кудрявцева. Після народження сина Маша Малиновська стала частіше зустрічатися з ниточкою на руці. Філіп Кіркоров також з’являється на світських заходах з нею.

Вчення каббалістів
Захист від пристріту є одним з основних напрямків релігійної течії кабали. Прихильники цього напряму (кабаллісти) переконані в тому, що поганий очей може негативно позначитися на самопочутті людини. Ця форма негативної енергії може стати причиною втрати того, що ми вже досягли. Люди, які цього не розуміють і не оточують себе позитивним екраном, незабаром стають жертвами пристріту.

Що означає червона нитка?

Цей предмет століттями використовувався людьми як знаряддя захисту. Кабалісти досить давно почали використовувати захисні властивості мотузочки не тільки для створення бар’єру від чужих поглядів, але і для боротьби з власною заздрістю і ненавистю.

Розберемося з тим, що означає червона нитка на лівому зап’ясті.

У каббале кожен колір наділений своєю частотою і енергією. Червоний символізує небезпеку. Пов’язуючи нитку такого кольору, ми оберігаємо себе від небезпеки, яку несуть негативні сили, спрямовані в нашу сторону.

Це вчення бере свій початок в Ізраїлі, де довга червона мотузочок зав’язувалася навколо могили біблійної праматері Рахмелі. Оскільки вона прагнула захистити всіх людей від сил зла, проживши своє життя, оберігаючи людство, то її вважають матір’ю світу. Таким чином, як вчить каббала, місця всіх праведників є порталом скупчення енергії, створеної ними під час життя на землі. Червона нитка обмотується навколо могили і потім розрізає на шматочки.

Релігія вчить тому, що ліва рука є провідником душі і тіла. Таким чином, нитка, зав’язана на зап’ясті, допомагає встановити зв’язок з енергією, якої наповнена гробниця Рахілі. Також це дозволяє носити енергію з собою. Рахіль, згідно каббалістів, уособлює собою весь фізичний світ, який нас оточує. Зав’язуючи шнурочок, і одночасно вимовляючи молитву, ми фіксуємо позитивну енергію, яка блокує всі негативний вплив, з яким ми стикаємося повсякденно.

Як треба зав’язувати нитки?

Розберемося, як треба зав’язувати мотузку на зап’ясті:

  • Це повинен зробити улюблений вами людина. Спочатку він обмотує ниточку навколо руки, зафіксувавши звичайним вузлом;
  • Після цього необхідно зробити ще шість вузлів, так щоб в сумі їх вийшло сім. При зав’язуванні кожного вузлики можна загадувати бажання;
  • Потім необхідно пообіцяти собі утриматися від негативних емоцій і негативних суджень по відношенню до інших. Це може послабити захисні сили і перешкодити набуттю душевного спокою;
  • По завершенню процедури улюбленого просять вимовити молитву Бен Порат, яка запобіжить вплив лихого ока.

Надівши нитка, ви даєте зобов’язання перед Творцем, що будете дотримуватися правил духовного життя, і не будете допускати в своїй голові злих думок.

Чому носиться амулет саме на лівій руці? Послідовники каббали стверджують, що ліва рука спрямована на отримання, а права призначена для того, щоб ділитися. Таким чином, вся негативна енергія надходить до нас з лівого боку тулуба. Зав’язування червоного шнурочки запобігає надходженню злих сил.

Якою має бути червона нитка? Бажано, щоб мотузка була виготовлена ​​каббалістом. Особливою силою володіє оберіг, привезений з Єрусалиму. Найпотужніші по своїй енергетичній силі є вироби, виготовлені в ізраїльському місті Нетівот.

Чи буде ефективно використання звичайної нитки?

Психологи помітили, що ефект амулета полягає у вірі людини в його силу. Якщо людина переконаний, що амулет його захистить, то нитка починає надавати позитивний вплив. Головне, це впевненість в тому, що вас будуть обходити стороною всі невдачі, якщо ви в це вірите.

У недоброзичливця, взглянувші на нитку, відразу ж відступлять всі погані наміри. Врахуйте, що просити зав’язувати слід тільки коханої людини, оскільки саме його енергія зможе вас обгородити від неприємностей.

Скільки носити мотузочку, кожен вирішує сам. На Сході вважають, що носитися оберіг повинен не довше семи днів. Тому кожен раз треба проводити обряд заново. На Русі ж, навпаки, вважається, що міняти часто амулет не треба.

Якщо нитка загубилася або порвалася, це хороший знак. Справа в тому, що ви були схильні найсильнішої атаці, яку вона взяла на себе. Виконавши свою місію, вона просто зникла.

Амулети з різнокольорових ниток

Наші пращури пов’язували вовняні нитки різних кольорів навколо щиколоток і зап’ясть в конкретних цілях. Кожна з них володіє своїм властивістю і по-різному впливає на людину.

Для захисту використовують такі кольори:

  • Червоний убезпечить вас від недоброжілателей і грабіжників;
  • Помаранчевий оберігає від псування і пристріту;
  • Синій наділить вас здатністю підтримати розмову, поліпшити інтуїцію;
  • Зелений притягує гроші і захищає вас від ошуканців;
  • Фіолетовий допоможе застерегти вас від нещасних випадків;
  • Білий полегшує навчальний процес, покращує пам’ять і наділяє людину допитливістю. Це особливо корисно школярам і студентам.

Лихе око несе в собі найсильнішу негативну енергію. Злі погляди не дають нам реалізувати себе повною мірою. Тому людина повинна бути завжди насторожі і оберігати себе від сторонніх осіб, використовуючи обереги, одним з яких є червона нитка.