Поради правильного харчуванняПоради правильного харчування

Загальні поради з правильного харчування

Поради правильного харчування досить прості і зрозумілі всім людям, однак часто їх навіть не хочуть слухати, мотивуючи це тим, що здорове харчування несмачне і складне в приготуванні. Спробуємо розібратися в даному питанні. Найперше, ніколи не потрібно плутати апетит і почуття голоду. Голод — потребу організму в енергії, апетит — людська звичка, яка визначається різними обставинами: видом їжі, певним часом та ін. Що стосується фізичних відчуттів апетиту, то він супроводжується пригніченістю, загальною слабкістю, відчуттям порожнечі в шлунку, проте справжня його причина глибоко психологічна .
І відчуття слабкості в цей момент зовсім не означає про виснаженості. Це загальні ув’язнення, але поради правильного харчування набагато різноманітніше. Хочеться їсти — пийте. Досить поширена ситуація, коли людський організм «плутає» спрагу з голодом. Щоб визначити істинні мотиви позовів власного шлунка, необхідно спершу випити воду, якщо відчуття голоду не проходить, тоді можна сідати їсти.

Крім цього, кожен день потрібно починати зі склянки теплої води. Під час прийому їжі вода забороняється. Проведені численні дослідження досить чітко і беззастережно довели, що вода значно погіршує процеси перетравлення їжі. Вся справа в тому, що виводиться вона з організму хвилин через 10 після пиття, забираючи з собою частину шлункового соку, необхідного для якісного переварювання і засвоєння їжі. Щодо прийому води, то її дозволяється пити за 15 хвилин до їжі, через 30 після прийому овочів, фруктів, 120 — крохмалистих продуктів і 240 — м’ясних.

Якщо не здоровиться, краще не їсти. Коли організм перебуває в стані нездужання, краще абсолютно не є, адже та кількість енергії, що повинно було бути витрачено на одужання, перенаправляється на перетравлення. Таким чином виходить, що немає ніякої користі від харчування (повноцінно процеси в подібній ситуації відбуватися не можуть) і саме одужання затягується.

Подібною дією володіє і рада правильного харчування, який наказує відмова від їжі під час розумового або фізичної праці. У такому випадку їсти потрібно за пару годин до майбутньої роботи. Саме такий час в середньому необхідно для завершення травних процесів і вивільнення всієї отриманої енергії, яка згодом буде використана для досягнення певних результатів. Для перекусів потрібні сухофрукти, горіхи або фрукти.

При виникненні почуття голоду в період між основними прийомами їжі, правильне харчування передбачає наявність перекусів. Для них краще всього використовувати описані вище продукти. Найбільш підійдуть груші або банани (якщо немає проблем з вагою і не потрібно схуднення). Також необхідно звернути увагу на швидкість поглинання їжі.

Їсти необхідно повільно, ретельно пережовуючи їжу і не відволікаючись на розмови і сторонні шуми. А після прийому їжі не можна спати, має пройти мінімум півтори години.