Приховані небезпеки силового тренінгу у фітнесі і бодібілдингуПриховані небезпеки силового тренінгу у фітнесі і бодібілдингу

Небезпеки силового тренінгу

Комусь подобаються важкі тренування, комусь ні. Але так чи інакше вони є стресом для організму, знижуючи його здатність боротися з інфекцією, тобто імунітет. А це вже загрожує загостренням придбаних раніше хронічних інфекцій.

У культуристів, як правило, впливу піддаються зуби, дихальні шляхи, жовчний міхур і шлунок.

Однак, не завжди зниження імунітету пов’язували з важкими тренуваннями.

Так, проблему карієсу серед спортсменів пояснювали тим, що в процесі тренінгу використовується переважно дихання через рот, а абсолютною чистотою спортивні зали ніколи не відрізнялися. Так, коли ми дихаємо носом, близько 50 – 60 відсотків пилу і хвороботворних бактерій осідає в носоглотці, а не потрапляють всередину, тим не менше, справжня причина криється в зниженні імунітету.
Які ж заходи боротьби з цією недугою?

По-перше, слина сама по собі здатна вбивати хвороботворні бактерії. Найгірше вона справляється з цим завданням вночі. Ось чому чистити зуби перед сном вкрай важливо для культуриста. Природно, чистити зуби потрібно і вранці.

Також рекомендується полоскати рот після кожного прийому їжі спеціальними дезінфікуючими засобами, або принаймні водою.

Але не тільки зуби схильні до ризику. Під постійними критичними навантаженнями знижується опірність слизової оболонки горла, і, як наслідок, «запалюються» мигдалини. Це захворювання називають тонзилітом, воно може бути також викликано не до кінця вилікуваний ангіною.

Хронічний тонзиліт рано чи пізно призводить до захворювань серця. Тому не варто "грати з вогнем", і при перших ознаках ангіни пройти курс обстежень та лікування, а не бігти в зал.

Корисно всім атлетам

Атакам бактерій також піддається і жовчний міхур, запалення якого називають холециститом. Як відомо, будь-яке тренування супроводжується посиленням кровотоку. Отже, вчасно не вилікуваний холецистит здатний заразити шлунково-кишковий тракт повністю. На сьогоднішній день хвороба цілком виліковна.

Раз на півроку має сенс відвідувати гастроентеролога для профілактики захворювання.

Добра половина людства страждає від гастриту – захворювання шлунка, викликане тими ж нещасними бактеріями. Гастрит, якщо його не лікувати, призводить до виразкової хвороби. Рекомендації тут ті ж, що і при холециститі – перевірити шлунок хоча б раз на півроку.

Не грайте в "смертельну рулетку", бережіть своє здоров’я, адже воно безцінне! І пам’ятайте, досягнення першочергової мети будь-якого культуриста – ріст м’язової маси – неможливо при наявності внутрішніх вогнищ інфекційних захворювань.