Продукти при правильному харчуванніПродукти при правильному харчуванні

Список продуктів, що відповідають вимогам правильного харчування

Давно вже відомо, що запорукою здоров’я і довголіття служить збалансоване харчування, постійні помірні фізичні навантаження і відсутність шкідливих звичок. З другим і третім пунктами все гранично ясно, а ось те, що стосується першого, вимагає пояснень, адже навіть найкорисніші продукти, при неправильних умовах зберігання, способи приготуванні і навіть поєднанні з іншими інгредієнтами здатні перекочувати в список шкідливих. Напевно, зрідка все потрапляли в ситуацію, коли після вживання їжі організм вимагає сну. Це все відбувається через те, що шлунок був перевантажений, і він не в змозі якісно впоратися з переварюванням. Щоб виключити можливість появи подібних ситуацій, необхідно вірно вибирати продукти правильного харчування.
Які ж в них відносяться? Як вже давно відомо, правильним називається те харчування, в якому присутні легкозасвоювані, корисні і збалансовані компоненти. Такі продукти повинні містити достатню кількість вітамін, мікро-, макроелементів, а також поживних речовин, що дають енергію. Основними продуктами правильного харчування є: • Риба корисна вся, особливо її жирні сорти, такі як лосось, скумбрія, сардина. У її складі багато корисних елементів, необхідних для природного функціонування людського організму, а особливо виділяються жирні кислоти Омега-3. • М’ясо.

Це вельми цінне джерело тваринного білка, який до того ж багатий залізом і протеїнами. Віддавати перевагу варто курячому філе, індичці, кролику, телятині. • Фрукти овочі — основна складова правильного харчування, продукти, які необхідно щодня вживати і в достатніх кількостях. Особливо це стосується салатів. • Зернові і бобові, що містять незначну кількість жирів, зате володіють складними вуглеводами, що забезпечують людину енергією тривалий час. Саме з них в організм потрапляють вітаміни з В ряду, Е, харчові волокна і залізо. Найкориснішими прийнято вважати коричневий рис, звичайний і турецький горох, житній хліб, сочевицю, квасолю. • Кисломолочні, молочні продукти.

Вони останні в списку, але не за значенням, адже здатні забезпечити якісну щоденну роботу кишечнику, а також принести велику кількість кальцію та інших мінералів. Найкраще вживати нежирний сир, кефір, молоко і натуральний йогурт без синтетичних добавок. Що стосується поєднання різноманітних продуктів, то при цьому необхідно враховувати їх несумісність.

Так, не рекомендується вживання вуглеців з концентрованим білком або кислою їжею. Не можна в одному прийомі поєднувати білки і жири, а також цукристі й крохмалисті продукти і ін. Це тільки частина рекомендацій, а про сумісності та несумісності різноманітних продуктів при правильному харчуванні можна дізнатися зі спеціальної таблиці.