Програма тренувань ектоморфовПрограма тренувань ектоморфов

Ефективна програма тренувань для ектоморфа

Є люди, яким досить складно наростити м’язову масу або просто набрати додатковий вагу. Тих, хто володіє подібним типом статури, називають ектоморфом. Саме для них була розроблена спеціальна програма тренувань ектоморфов, що сприяла збільшенню м’язової маси. Проте про все по порядку.

Для початку необхідно розібратися, хто ж має подібним типом статури. Основними ознаками ектоморфа є вузька грудна клітка і плечі, тонкі, довгі руки і ноги, прискорений метаболізм, висока витривалість, особливо низький рівень підшкірного жиру. Якщо говорити про розміри, то люди такого статури, мають зростання понад 160 см володіють обхватом кісточки і зап’ястя менш 17,5 см і приблизно однаковими показники обхвату талії, грудей і стегон. Крім цього, існує ще ряд ознак, до яких ставиться вельми високий рівень енергії, що впливає на їх гіперактивність і наявність неспокійного поводження.
Також єктоморфам не грозить переїдання, а всі отримані вуглеводи досить швидко трансформуються в енергію. Саме тому в складанні програми тренувань ектоморфов особливе місце відводиться високоуглеводной дієті. Основними порадами, які дають людям, що володіють подібним типом статури, є такі. Для збереження максимальної кількості енергії, що є обов’язковою умовою набору маси, необхідно звести до мінімуму всю рухову активність, а також використовувати всі раціонально можливі способи уповільнення метаболізму. Крім цього, таким людям потрібно навчитися розслаблятися і правильно відпочивати.

Саме для них сон є найбільш прийнятним варіантом. По можливості, слід виключити з життя будь-які прояви стресу, неспокою. Вся справа в тому, що подібні стан «споживають» величезна кількість енергії, що є протипоказаним.

Програми тренувань ектоморфов виключають тривалі заняття, а між самими сетами і тренінгами потрібен якісний, повноцінний і досить тривалий відпочинок. А також при її складанні варто виключити аеробні вправи та інші кардионагрузки. Як вже зазначалося раніше, найбільш прийнятною дієтою для людей подібного типу є високоуглеводними харчування, яке б складалося з споживання близько 55% вуглеводів, 30% білків, тільки не жирних, і 15% — жирів. Якщо поговорити про саму програму тренувань ектоморфа, то віддавати перевагу потрібно роботі з максимальними вагами, що дозволить запустити процеси росту волокон кожної м’язової групи. З цього випливає, що застосування ізолюючих вправ просто недозволено.

Основний ухил робиться виключно на виконання базових вправ, а саме заняття повинно проходити максимально інтенсивно. Важливе місце, як уже обмовлялося, має відновлення. Для нього потрібен повноцінний сон (незгірш 8:00) і великі перерви між тренувань.