Програма тренувань при сушінніПрограма тренувань при сушінні

Характерні риси програми тренувань при сушінні

Програма тренувань при сушінні — це комплекс вправ і правильного харчування, який призначається для зменшення кількості підшкірного жиру і поліпшення стану м’язової маси. Є схеми, розроблені для чоловіків, для жінок, — ними можуть користуватися, як бодібілдери-натурали, так і атлети, які застосовують у своїх тренуваннях «хімію». При цьому програма, звичайно, буде відрізнятися, але, тим не менш, вона буде ґрунтуватися на одних і тих же принципах. Серед ключових моментів програми тренувань при сушінні, є швидкість розщеплення жиру і збереження при цьому силових показників і м’язової маси.
А адже вся проблема криється в тому, що ці процеси є самі по собі антагоністами, тобто процес спалювання жиру передбачає руйнація органічних структур (катаболізм), у той час як нарощування м’язової маси — це синтез білкових структур (анаболізм). В один і той же час ці процеси не можуть відбуватися, але, при цьому, співвідношення якості руйнуються тканин може варіюватися. Таким чином, головним завданням атлета під час сушіння є прискорення руйнування жиру, мінімізувавши при цьому втрати м’язової тканини.

Це цілком реалізована мета, головне при цьому вибрати відповідну програму тренувань при сушінні, дотримувати правильний раціон харчування і давати своєму організму відпочивати. Говорячи про харчування під час сушіння, варто згадати про те, що воно є головним фактором, що робить вплив на процеси всередині людського організму. Схуднення або ж набір ваги буде відбуватися в залежності від того, який ваш баланс калорійності — надлишковий або дефіцитний.

Якщо калорії в нестачі, тоді вашому організму доведеться компенсувати це шляхом спалювання накопиченого підшкірного жиру (власне, в чому і полягає його еволюційна задача). Накопичення жиру відбувається у випадку, якщо є профіцит калорій — організм перетворює їх в підшкірний жир і з точки зору еволюції — це добре. З цієї причини людям і подобається поглинати жирну їжу, лежати на дивані і накопичувати енергію на випадок «голодної зими».

Але, якщо ви все-таки не мають наміру замовити найближчим часом в далекій північній тайзі, тоді цей механізм втрачає свою актуальність. Програма тренувань при сушінні здатна вирішувати три важливі завдання окремо: зберегти м’язову масу, прискорити процес спалювання жиру і дозволити оформити рельєфи м’язів. Це означає, що атлетові необхідно буде чергувати кілька типів тренувальних програм, що, власне, і дозволить зберегти баланс між швидкістю позбавлення від жиру і збереженням м’язової маси.

Однією з популярних методик під час сушіння є, так званий, пампинг — закачування м’язів кров’ю, для чого використовуються велика кількість повторів і роботи в рамках амплітуди. Основною позитивною рисою пампинга під час сушіння є вироблення гормонів стресу, які вважаються головними жірорасщепітелямі.