Програма тренувань рукПрограма тренувань рук

Нерідко в спортзалах можна почути слова біцепс, трицепс, але при цьому не у багатьох атлетів виходить змусити їх з’явитися на своїх руках. Як же збільшити руки? Це досить поширений питання, особливо серед новачків, які буквально з першого тренування в спортзалі починають день з дня качати свої біцепси, а іноді, якщо пощастить — навіть трицепси. Однак, перш ніж почати перетворювати свої руки в шедевр, варто для початку обзавестися підходящої програмою тренувань рук.

Ще не менш важливим є вивчення будови власного тіла, а точніше, його м’язів. Так, якщо вам необхідно накачати свої руки, тоді для вас не стане новиною те, що вони складаються з дрібних м’язів. Що це означає? А те, що навантаження на них повинна здійснюватися не максимальна, інакше досягти росту м’язів вам вдасться тільки разом із застосуванням анаболіків. Пам’ятайте, що в більшості журналів, програм та інтерв’ю розповідається про те, як тренувати руки з «хімічної» точки зору, оскільки у великій бодібілдингу «натурали» не можуть бути по-справжньому конкурентоспроможними.
Серед основних принципів правильної програми тренувань рук, знаходяться наступні: навантаження на ваші м’язи повинно вистачати для того, щоб можна було стимулювати зростання біцепсів і трицепсів. В середньому, вам потрібно буде використовувати 2-3 вправи, розбиті на 6-9 підходів. Знайте, що немає сенсу в тому, щоб гнатися за величезною різноманітністю вправ для рук. Дуже часто навіть досвідчені професіонали здійснюють тренінг своїх м’язів за допомогою схожих між собою вправ (наприклад, різноманітні згинання, або розгинання рук на блоці). При цьому м’язам вдається отримувати таку ж навантаження, а акцент на інші м’язові групи мінімальний.

Виберіть для певної м’язової групи 2 вправи по 4 підходи, або 3 по 3, оскільки від цього мало що зміниться. Головною особливістю програми тренувань рук є збільшене кількість відпочинку і зменшення навантажень на інші м’язові групи. В принципі, м’язам необхідний великий перерву для відпочинку, а ось м’язам рук його потрібно ще більше. У зв’язку з цим, одночасне збільшення спини, грудей і рук — є досить проблемним заняттям, тому що доводиться чимось жертвувати. Для повноцінного росту, в загальній складності, м’язам рук потрібен 12-20 днів, у зв’язку з чим весь тренувальний цикл повинен бути довшим, ніж для інших груп м’язів.

Далі, на що слід звернути увагу при прокачуванні м’язів руки — важливість підвищення гормонального рівня організму. Шанувальники «хімії» для цих цілей користуються екдистерон або Трібестаном, а також анаболічними стероїдами. Однак досягти зростання цієї групи м’язів вам вдасться і без особливих препаратів, використовуючи лише базові вправи.

Тому, як би дивно на перший погляд це не виглядало — програма тренувань рук повинна містити в собі присідання, жим ногами, віджимання від брусів. Саме ці вправи дозволяють підвищити гормональний рівень спортсмена, який тримається 2-3 дні.