Програма тренувань ШварценеггераПрограма тренувань Шварценеггера

Ефективна програма тренувань Арнольда Шварценеггера

Напевно, не знайти на Земній кулі людини, яка б не разу не чув згадка імені Арнольда Шварценеггера, що є не тільки чудовим актором, але і цілком відомим бодибилдером, адже довгий час він професійно займався даним видом спорту. Саме їм було опубліковано величезну кількість тренувальних методик і низки рекомендацій. Спробуємо більш обгрунтовано розглянути їх. У програмі тренувань Шварценеггера особливе місце займав правильний спосіб життя за межами спортивного залу.
Основною його аксіомою було твердження, що правильне дихання є запорукою здоров’я. Це правило, яке особливо необхідно дотримуватися в тренувальному процесі. Ним був розроблений певний дихальний ритм, що передбачає вчинення видиху в момент максимальної напруги, а вдиху — розслабленості тіла. Подібна рекомендація досить проста у виконанні, проте є обов’язковою умовою якісного тренінгу. Якщо більш конкретно поговорити про самих заняттях, то варто відзначити, що програма тренувань Шварценеггера складена з різних вправ.

У неї, в обов’язковому порядку, входять біг, плавання, вправа з обтяженнями і без. Що стосується бігу, то виконувати його краще по пересіченій місцевості, саме такий вид вибирав Арні. Найкращим варіантом є вчинення пробіжки по пагорбах, де на стежках можуть зустрічатися камені або повалені дерева, які необхідно було б перестрибувати. Якщо говорити про плавання, то його забувати також не можна, адже саме такий вид спорту здатний задіяти максимальну кількість м’язів одноразово. Також, у програмі тренувань Шварценеггера, як і іншого бодібілдера, особливе місце займає повноцінний відпочинок і здоровий сон.

Тільки в даний період можливе зростання людських м’язів. І ще, відсутність сили волі і непохитного наміри досягти поставленої мети негативно впливають на весь тренувальний процес. Тільки після співволодіння з власними бажаннями, перед спортсменом відкриваються небачені раніше можливості. Крім того, досить часто Залізний Арні на питання про правильність виконання жиму лежачи і накачуванні біцепса, якщо вони виходили від початківців спортсменів, відповідав, що немає необхідності в поспіху, адже часом вона навіть здатна перешкодити. Перші кілька місяців занять не вимагають навіть відвідування спортивного залу та наявності спортивного обладнання.

Він неодноразово зазначав, що сам починав займатися зі вільних вправ, серед яких були підтягування на дереві, віджимання від землі і вправи на прес. І тільки після досягнення помітних результатів він став відвідувати зал і працювати з обтяженнями. Також, у програмі тренувань Шварценеггера відзначено важливість правильного поживного раціону, адже тіло спортсмена потребує якісного білку, мінералах, вуглеводах та інших корисних компонентів, що забезпечують безперебійну роботу всього організму.