Програма тренувань спиниПрограма тренувань спини

Особливості програми тренувань м’язів спини

Велика, добре розвинена і прокачаних спина є чи не основним елементом, який може принести вам перемогу на змаганнях з бодібілдингу. Однак, найчастіше, тренування м’язів спини, які є найбільшими в нашому тілі, перетворюється на справжнє випробування на стійкість і витривалість, особливо в тих випадках, коли з усіх м’язових груп спина відстає в розвитку. Більшість програм тренувань спини грунтується на 3-4 денній системі, з яких, як мінімум, 2 дня призначаються для опрацювання спини. Взагалі тренування м’язів спини фахівці рекомендують розбивати по цілях, причому в незалежності від того, за якою програмою ви працюєте.
Справа в тому, що до складу спини входить цілий комплекс м’язів і, найчастіше, в ролі базової вправи виступає станова тяга. Проте варто розуміти, що це вправа здатна задіяти лише довгі м’язи і відмінно тренувати ноги. Якщо ж вашим завданням є розвиток широкої спини, тоді варто приділяти увагу прокачуванні найширшої і круглої м’язів спини.

Перш, ніж вибрати собі програму тренувань спини, варто зрозуміти, чому відбувається відставання її зростання. Найчастіше відбувається так, що м’язи спини відстають у людей з добре розвиненими біцепсами, бо біцепс і спина виконують суміжні функції і виходить так, що біцепс «краде» навантаження. Якщо пояснювати це явище практично — причина в даному випадку криється в неправильній техніці виконання вправи і поганий нейром’язової зв’язку.

Ще однією причиною слабкого розвитку спинних м’язів є той факт, що дуже часто атлет під час тренування віддає перевагу опрацюванню довгих м’язів. Після цього він вже не може дати необхідне навантаження найширшим м’язам. Одним зі способів посилення нейром’язової зв’язку є використання в програмі тренувань спини і не тільки стимулюючих вправ, які дають можливість м’язам правильно скорочуватися. Тобто, від якості нейром’язової зв’язку буде завісити те, наскільки правильно мозок буде інтерпретувати поставлені перед ним завдання.

На практиці, стимулюючі вправи повинні здійснюватися щодня перед тренуванням або перед сном. Крім того, гарним способом поліпшення нейром’язової зв’язку є зміцнення сухожиль, для чого можна використовувати статичну тренування м’язів спини. Відмінним вправою для вирішення такого завдання є «зірочка», під час якого атлет повинен лягти обличчям вниз на підлогу і відриваючи всі частини тіла, утримуватися на животі, прогинаючись при цьому в попереку.

У такому положенні потрібно перебувати близько 60-90 секунд, хоча, на самому початку вам це вдасться зробити не більше 10, що з часом пройде. Унікальність такого вправи полягає в тому, що так ви зможете добре зміцнити свої сухожилля спини, станете її відчувати по-іншому і, можливо, вам не буде потрібно виконувати які-небудь спеціалізовані тренування.