Програма тренувань з пауерліфтингуПрограма тренувань з пауерліфтингу

Секрети програми тренувань з пауерліфтингу

Програма тренувань з пауерліфтингу передбачає проведення спортсменом силового тренінгу, головним завданням якого є розвиток м’язів і силових показників. До числа базових вправ ставляться жим лежачи, станова тяга і присідання. Раніше до складу змагального руху входив ще й армійський жим, але через високу ступеня травмоопасності цю вправу зняли з змагальної програми.

Проте варто сказати, що армійський жим добре розвиває силові показники, що можна врахувати в складанні або виборі тренувальної програми. У багатьох атлетів думки щодо ефективності застосування інших вправ крім базових — розходяться. Хтось упевнений в тому, що необхідно виконувати тільки жим, станову тягу й присідання, інший же твердить про необхідність застосування додаткових вправ.
У чому ж справа, адже в програму тренувань з пауерліфтингу можна внести обидва види вправ? Але, справа в тому, що тренування в пауерліфтингу досить складні і перед атлетом стоїть завдання тренувати НЕ витривалість, а силові показники. Крім того, рівень такого важливого гормону тестостерону в крові під час тренувань дуже швидко падає, у зв’язку з чим тренування може стати просто безглуздою. І виходить, що для «підсобних» вправ спортсмену може просто не вистачити часу. Професійні пауерліфтери вирішують це питання досить просто — вони використовують програму тренувань з пауерліфтингу, розраховану на 6 днів.

З них 3 дні відводиться на базові вправи, а інші 3 — на «підсобні». Але тут необхідно розуміти, що відбудовні здатності у професіоналів на порядок вище, навіть ніж у професійного любителя. У професійну програму з пауерліфтингу входять часто різні «дожіми», жими лежачи з ланцюгами, присідання з використанням мотузок і багато іншого, при цьому вони не замінюють основи — станової тяги, присідань і жиму лежачи.

Любителям рекомендується користуватися 3-хдневной програмою тренувань з пауерліфтингу. На кожному тренуванні необхідно буде виконувати по 3-4 вправи, з яких 1-2 будуть базовими, і ще 2-3 допоміжними. Якщо ж ви вирішите бути занадто старанним, тоді настане фаза перетренованості, прогресування зупиниться, а може бути й таке, що трапиться відкат.

Крім вправ, варто приділяти ще увагу і правильному харчуванню. Якщо грубо окреслити суть тренувань пауерлифтера — це травмування так званих волокон швидких м’язів, для відновлення яких необхідний надлишок калорійності. Причому, білок для пауерлифтера не настільки важливий, як для бодібілдера, але, тим не менш, задовольняти свою добову потребу в ньому необхідно.

А ось основою харчування в пауерліфтингу є вуглеводи, що містяться в картоплі, бобових, крупах і т.д.