Програма тренуваньПрограма тренувань

Особливості та правила побудови триденної програми треніровокМисль про те, щоб слідувати триденній програмі тренувань і відвідувати спортивний зал таке нетривалий час — багатьом новачкам здається просто жахливою. Однак, це зовсім невірний підхід. Варто відзначити, що всього кілька років тому, переважна більшість важкоатлетів займалися виключно за такою схемою. Подібні «правила» організувалися виходячи з простої необхідності, так як в семидесятих — початок восьмидесятих рр., У роботі спортивних залів було суворе поділ на чоловічі і жіночі тренувальні дні. Це робилося для того, щоб привернути набагато більше бажаючих.
Ось по всіх озвученим причин, спортсменам просто доводилося вибудовувати власну тренувальну програму, грунтуючись на розкладі залу (а в той час вибір був не боляче і великий). Але, після деякого часу, стали помічати, що саме триденна програма тренувань здатна принести достатньо позитивні результати. Які ж позитивні сторони такої організації тренувального процесу? Перше — економія часу.

Якщо говорити про простого середньостатистичного людини, якій крім тренувань ще необхідно працювати або вчитися, то даний пункт надзвичайно важливий. А ось виділити всього 3:00 в тиждень для побудова власного тіла — абсолютно не складає труднощів. Найголовніше — дотримання складеного плану. Об’ємна, добре продумана до дрібниць триденна програма тренувань, що складається з взаємодоповнюючих вправ, здатна принести відмінні результати. Крім цього, необхідно дотримуватися тижневий ритм, коли три заняття тісно пов’язані між собою, і робота на кожному з них спрямовані на визначення м’язову групу.

Також дуже важливо не пропускати заняття, адже це поламає систему і загальмує загальний рух в поставленої мети. Також таку тренувальну програму набагато легше подужати в чисто фізичному і моральному плані, адже організм отримує повноцінний відпочинок, так необхідний для відновлення. Ще, за одне заняття досконально опрацьовується вся м’язова група, а приріст сили відбувається поступово, що дуже важливо, як початківцям, так і бувалим спортсменам. Швидше за все, багато новачків не використовують триденні тренування через великої кількості публікацій, що розповідають про користь і неймовірних результатів, які можуть дати сплити. Ніхто не заперечує їх користь, проте приступати до подібного тренінгу доречно лише атлетам певного рівня, яким вже не потрібно нарощування силової мощі.

А ось культуристи початкового і навіть середнього рівнів підготовки, наступні подібним системам, можуть навіть не вичерпати весь свій потенціал. Необхідно зауважити, що триденна система тренувань також вельми підійде людям, які відвідують тренажерний зал для поліпшення власного самопочуття і продовження життя. Ця категорія просто любить насолоджуватися самим процесом заняття і головне для них не силові показники або нарощені м’язи, а власне самопочуття і робота над собою.