Програми тренувань фітнесПрограми тренувань фітнес

Короткий огляд основних програм тренувань фітнес

Для більшості сучасних людей є вже нормою постійне відвідування фітнес-центрів, освоєння нових тренувальних програм, відточування власної майстерності. Однак існує така категорія людства, яка тільки злегка торкається до світу спорту і не знає з чого слід почати. Ось і виходить, що вони починають кидатися від однієї тренувальної фітнес-програми до іншої, не досягають бажаних результатів і кидають заняття. Щоб цього уникнути і допомогти їм у виборі, спробуємо досить коротко розглянути всі наявні на сьогодні основні програми тренувань фітнес. Так, найбільше популярністю користуються дві програми MINDBODY і LES MILLES.
Перші мають груповий та індивідуальний характер. Вони більше підходять спокійним людям, адже відбуваються в розміреному темпі, а основною їхньою метою виступає придбання сили і гнучкості. Щодо другої, то її мета — зниження ваги, підтяжка фігури і набуття рельєфності мускулатури. Це групові ритмічні заняття під музику з використанням вантажу. Обидві програми тренувань фітнес мають достатньо різноманітну структуру і складаються з декількох, що відрізняються один від одного, комплексів.

Розглянемо їх більш докладно. У програму LES MILLES входять наступні комплекси: 1) BODYCOMBAT. Грунтується на різноманітних єдиноборствах і є однією з найбільш енерговитратних занять.

Її не рекомендується відвідувати людям, що мають порушення постави, або володіють схильністю до втрати зору. 2) BODYPUMP — найбільш ефективна, але і важка програма. Саме тому вона передбачає роботу у великих групах (іноді кількість людина досягає 40).

При її виконанні використовують гантелі, платформи, штанги. Основними протипоказаннями є серцево-судинні захворювання. 3) SPINING — тренувальна програма, що створює ефект велопрогулянки. Тут заняття відбувається на велосипедах стаціонарного типу під фільм. На неї не допускаються люди з ішемічним захворюванням серця.

4) BODYBALANCE — єдина програма цього напрямку, на що має протипоказань. Друга програма тренувань фітнес MINDBODY також має свої підрозділи, до яких відносяться: 1) STRETCH є відмінним варіантом розслаблення, адже її основний мета воно, спільно з розтягуванням м’язів, і виступає. Саме така програма здатна зняти напругу, подарувати легкість і свободу людському тілу. Такі тренування майже повністю виключають можливість отримання травми, а головним у ній є постійний контроль дихання. 2) PILATES MAT допомагає набагато поліпшити власну координацію, а також розвинути поперековий відділ, систему дихання.

Крім цього, вона здатна пропрацювати всі м’язові групи. Обидві ці програми не мають жодних протипоказань, в силу своєї розміреності і неквапливості.