Програми тренувань тренажерному заліПрограми тренувань тренажерному залі

Про програми тренувань у тренажерному залі

Для того, щоб заняття спортом змогли дати необхідний результат, мало купити абонемент в тренажерний зал, кросівки і спортивний костюм, важливо ще обзавестися підходящої програмою тренувань у тренажерному залі. При цьому важливо знати, для чого в неї внесено кожну вправу, тобто необхідно розуміти, який ефект від нього ви отримаєте. Без чіткого усвідомлення того, що і навіщо ви робите, вам не вдасться відчути швидкий ефект від тренувань. У базову програму тренувань повинні входити певні вправи, здатні розвивати ті чи інші м’язи тіла. І базової її не випадково назвали, оскільки саме вона дозволить вам створити фундамент для розвитку ваших м’язів в майбутньому.
Приймаючи рішення займатися в спортзалі, ви повинні усвідомлювати, що дуже важливо працювати по визначеній системі, в іншому випадку, які-небудь м’язи недобиратимуть навантаження, а інші навпаки — будуть перетренуватися. У підсумку ви отримаєте зовсім інший результат, ніж спочатку збиралися досягти. Таким чином наявність конкретної базової програми тренувань тренажерному залі дозволить вам впевнено просуватися до своєї мети. Перш за все ви повинні для себе визначитися з основною метою ваших тренувань: набрати масу, схуднути, оформити рельєфність або просто привести себе в належний вигляд. Варто сказати, якщо ви є новачком у цій справі, то самостійно підібрати потрібну програму вам буде досить складно, а крім того — вам буде складно бездоганно їй слідувати, тому в таких ситуаціях найкраще покластися на професійного тренера.

Проте якщо у вас такої можливості немає, тоді постарайтеся розібратися в цьому самостійно, в будь-якому випадку, це буде цікаво і пізнавально. Далі, при виборі програми тренувань у тренажерному залі, варто звертати увагу на підлогу, бо далеко не кожна програма підходить одночасно чоловікам і жінкам. Так, програми для чоловіків-бодібілдерів і жінок матимуть між собою відмінності навіть незважаючи на те, що направлені в цілому для розвитку однієї і тієї ж групи м’язів. Головна різниця полягатиме у величині робочої ваги, інтенсивності, варіантах виконання вправи, доступних для чоловіка і для жінки. Крім того, що вам необхідно буде обзавестися програмою тренувань тренажерному залі, важливо також приділити увагу правильному раціону харчування, а точніше — його організації.

Справа в тому, що такий фактор, як харчування відіграє одну з головних ролей в тренуваннях, особливо у культуристів і пауерліфтерів. Правильно складений план живлення здатний значно просунути до досягнення наміченої мети. В іншому випадку, можливо, вам ніколи її не вдасться досягти.

У ваш раціон під час тренувань повинні входити білки, жири, вуглеводи, клітковина. Говорячи про калорійність потрібно відзначити, що в схудненні необхідно прагнути їх скорочувати, а ось при наборі м’язової маси навпаки — підвищувати.