Програми тренувань у тренажерному заліПрограми тренувань у тренажерному залі

Як організувати заняття в спортзалі для початківців

Якщо ви вперше прийшли у фітнес зал, напевно ви розгубитеся і не зможете визначитися, з яких вправ вам почати. Запропонований нижче комплекс занять допоможе цілеспрямовано і планомірно йти до своєї мети — красивому, стрункому і рельєфному тілу. Складання програми тренувань у тренажерному залі має починатися з визначення мети занять бодібілдінгом. Природно, що на початку тренувань потрібно рівномірно навантажувати всі групи м’язів, при цьому акцентуючи увагу на «проблемних» місцях. Вам знадобиться приблизно півроку або рік для того щоб правильно підібрати вправи, розраховані на розвиток всіх м’язів, і лише потім переходити на спеціалізацію.
Кількість вправ для занять у фітнес залі для новачків можна розраховувати виходячи з таких показників: для м’язів шиї, передпліччя і гомілки використовуємо по одній вправі, для м’язів спини, грудей, живота — по дві вправи, інші м’язи розробляємо по 1-2 вправам. У результаті виходить на одне тренування від 13 до 21 вправи. Новачками повинна використовуватися така програма тренувань у тренажерному залі, яка містить послідовність вправ «зверху вниз», тобто спочатку для шиї, плечей, грудей, потім спини, рук і, нарешті, ніг.

Крім того, потрібно пам’ятати про необхідність періодично висіти на турніку, щоб розтягувати спину. Особливо це стосується тренувань з великою кількістю вправ, які дають навантаження на спину. Програма тренувань для новачка

Протягом перших двох-трьох місяців потрібно виконувати комплекс вправ в тренажерному залі, який займає не більше години. Потім можна продовжити її до півтора-двох годин, а самі підготовлені спортсмени тренуються два-два з половиною години. Складаючи свій розклад занять, потрібно враховувати, що тривалість тренувального дня обернено пропорційна кількості тренувань на тиждень.