Програми з пауерліфтингуПрограми з пауерліфтингу

Складання програми тренувань з пауерліфтингу

Для тренувальної програми в пауерліфтингу від а до я, повинно бути характерна різноманітність. У неї неодмінно повинні включатися базові вправи, використовувані в даному виді спорту. Причому діапазон повторів повинен становити 6-15 разів і кілька підходів, що буде залежати від самого вправи. Починають тренувальний цикл з десяти присідань, п’ятнадцяти жимів лежачи й восьми станових тяг за підхід. Намагаючись освоїти пауерліфтинг від а до я, важливо зрозуміти, що в цьому триборство не можна поділяти вправи на улюблені і нелюбимі.
Хоча з часом для всіх спортсменів стає характерним, що одні вправи їм вдається виконувати краще за інших. У таких випадках допомогти можуть програми спеціалізації. Іншим, дуже важливим аспектом, є правильність техніки виконання вправи. Залежно від ступеня коректності здійснення вправ, залежатиме результативність, а також забезпечення мінімальної ступеня травмування.

Не можна гнатися за робочими вагами, нехтуючи, при цьому, власним здоров’ям. Іншим фактором успіху вже професійних спортсменів, є дотримання певного режиму роботи. Спочатку може здатися, ніби тут тренування влаштовані простіше, ніж в бодібілдингу: чи дотримуються великі інтервали відпочинку, та й вправ не потрібно робити багато. Однак у заняттях пауерліфтингом неймовірно важливим аспектом є психологічний настрій.

При силовому режимі доводиться проявляти величезну психічний зусилля з граничною концентрацією. До того ж, приступаючи до силових тренувань в повноцінному режимі, слід провести засвоєння всіх азів пауерліфтингу від а до я. Іншим не менш важливим питанням, вартим уваги, є харчування. При бажанні утримати себе в кордонах колишньої ваговій категорії, багато починаючі спортсмени стикаються з травмами, застоями в м’язах, а також перетренованістю. У харчуванні повинні бути відсутніми штучні обмеження, слід дотримуватися повноцінний денний раціон, намагаючись, однак, дотримуватися деяких правил.

Варто поменше споживати жирної і солодкої їжі. Кількість прийомів їжі не повинно бути менше трьох разів за день. Причому слід також включати в харчування спеціальні спортивні добавки типу протеїну, амінокислот і креатину.

Щоб забезпечити зростання силових показників, необхідно домогтися набору оптимальної м’язової маси. Ну і, звичайно, не забувайте відпочивати. Адже саме відпочинок допомагає відновити витрачені сили, забезпечити організм здатністю витримувати великі навантаження.