ПротеїнПротеїн

Протеїн для м’язової маси

Протеїн є органічною речовиною, яке складається з з’єднаних в ланцюжок амінокислот. Саме вони складають основу м’язової маси. Зростання м’язової тканини нерозривно пов’язаний з поняттям позитивного азотистого балансу. Під протеїном, насамперед, мають на увазі спортивне харчування, основою якого є концентрований білок.
Функції білків дуже різноманітні. Протікання біохімічних реакцій забезпечують білки-ферменти, вони також відіграють важливу роль при обміні речовин. Деякі білки виконують механічну або структурну функцію, утворюють підтримуючий форму клітин цитоскелет. Білки також відіграють важливу роль у клітинному циклі при імунній відповіді і виконують функцію сигнальних клітин.

У бодібілдингу особливе значення має скорочувальна функція протеїну. Це означає, що всі мимовільні і довільні рухи здійснюються за допомогою білкових молекул. Спортсмени та атлети використовують білок в різних цілях.

Так, деяким він потрібен для зниження жирової маси, а іншим необхідний протеїн для росту м’язів, його також використовують для збереження здорової фізичної форми. Протеїновий коктейль в домашніх умовах повинен бути приготований правильно. Не потрібно перевищувати рекомендовані порції протеїну, оскільки його надлишок НЕ БУДЕ засвоюватися організмом, а це може стати причиною розладу шлунку.

За один прийом можна вживати не більше 30 грам протеїну. Розчиняти білок можна в соку, воді або молоці — кому як більше подобається. Збільшується цінність білка саме в коктейлі з молоком, оскільки воно містить біологічно активні речовини і значно покращує смакові якості коктейлю. Використовувати потрібно молоко з низьким відсотком жирності. Досить часто сперечаються про розміри порції білка в коктейлі.

Багато говорять про те, що найефективніше за один раз приймати 40 або навіть 50 грам, але при цьому частина білка залишиться не засвоєної. Дослідження довели, що оптимальна порція протеїну — 20-30 грам.