Раціон харчуванняРаціон харчування

Раціон харчування, який збереже здоров’я

Якщо говорити про правильне раціоні, який повинен приносити користь організму, то в ньому повинні переважати продукти, в яких містяться складні вуглеводи. Це можуть бути каші, цілісно зерновий хліб, макарони і рис. У менших кількостях варто вживати їжу, багату на білки. Сюди відносять молочні продукти, рибу, м’ясо, птицю та багато іншого. У помірних кількостях в раціоні повинні бути присутніми масло, жири та солодощі.
Раціональне харчування варто складати, грунтуючись на співвідношенні вуглеводів, білків і жирів 4: 1: 1. У здоровому раціоні харчування повинні не тільки бути присутнім білки, жири і вуглеводи в правильних пропорціях, а й певні правила прийому їжі. Людина має з’їдати стільки продуктів, скільки йому необхідно для нормальної життєдіяльності. Якщо витрати калорій будуть перевищувати кількість надійшли калорій, то буде знижуватися вага.

Якщо ж надходження калорій буде перевищувати їх потреба, вага буде збільшуватися. • Харчування має бути різноманітним, щоб з їжею надходили всі, необхідні організму речовини. Важливо, щоб протягом дня людина здійснював декілька прийомів їжі. Їх може бути від трьох до п’яти. Важливо, щоб порції були не надто великими, і шлунок не був перевантажений.

Негативний вплив робить пізній важкий вечерю, яка дає додаткове навантаження на шлунок. Якщо говорити про правильне раціоні харчування, варто зазначити, що, як і в дієтах в ньому є заборони і правила. Необхідно уникати надлишку жирів, оскільки вони негативно позначаються на здоров’ї і призводять до ожиріння.

Значить, більш корисними будуть не смажені, а приготовані на пару, варені або тушковані блюда. Небажаним є надмірне вживання цукру. Крім того, що він псує зуби, він викликає накопичення жиру.

Якщо приготовані страви не приправляти сіллю, вони будуть здаватися несмачними. Можна не відмовлятися від солі повністю, а скоротити її вживання. Також більш корисним буде вживання йодованої солі. Краще всього відмовитися від чіпсів і горішків, в яких дуже багато солі. Бажано відмовитися від вживання алкоголю.

При великій калорійності він здатний спровокувати вироблення шлункового соку і почуття голоду.